Anasayfa / Diyet / Kalori Yaktıran 6 Yöntem
kalori yakma

Kalori Yaktıran 6 Yöntem


Yaz aylarının yaklaşmasıyla hemen hemen herkesi alan bir telaştır fazla kilolardan kurtulmak. İşte sizin için kalori yakma yöntemleri

Oysaki yaşamı daha sağlıklı ve verimli kılabilmek, öz güven sağlayarak hayatı kolaylaştırmak adına kilo vererek hayat standardını artırma fikrinin mevsimlere göre değişim göstermemesi gerekiyor. Ancak hayatın koşuşturması içerisinde çoğu zaman mecburen uygulamak zorunda kaldığımız ve istemeden de olsa kazandığımız yanlış beslenme alışkanlıklarımızdan kurtulmak sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. İşte tam da bu aşamada kalori yakmak için 6 kolay yol devreye giriyor ve fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Kahvaltı yapmak

Pek çok uzmanın da üzerinde fikir birliği yaptığı üzere düzenli olarak kahvaltı yapmak ve günün enn önemli öğünü olan kahvaltıyı atlamamak kalori yakmada büyük rol oynuyor. Dolu dolu ve sağlıklı bir kahvaltı gün içerisinde ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlayan en önemli kaynak olarak görülüyor.

Yenilen şeye odaklanmak

Teknolojinin hayatımızı çepeçevre sardığı günümüz koşullarında pek çok kişinin alışkanlığı haline gelen yemek yerken televizyon, bilgisayar veya herhangi bir başka şeyle ilgilenme alışkanlığı kontrolsüz şekilde yemek yemeye sebep olduğundan kalori yakmanın önüne set koyuyor. Bu sebeple yenilen yemeğe odaklanarak, yavaş yavaş ve küçük lokmalar halinde yemek yemeye özen göstermek gerekiyor.

Merdiven Kullanmak, Uzun Yolları Seçmek

Her ne kadar kalori yakmanın en etkili yolu spor yapmaktan geçse de günlük yaşamın yoğunluğu içerisinde spor yapmaya fırsat bulunamayabiliyor. Böyle bir standarda sahip kimseler için ise günlük aktivitelerde uzun yoları tercih etmek, alternatif yollara başvurmak kalori yakmak için etkili bir yol olarak görülüyor.

Ev işleri yapmak

Hayatı belli düzen içerisinde yürütmek yaşadığımız alanları düzenli tutmaktan geçiyor. Bu sayede hem hayatımızı kontrol edip hem de vücudumuzda bize yük olan fazla kilolardan kurtulmak mümkün.

Uyku Düzeni

Uyku düzenine dikkat ederek yeterince uyuyan bir birey elde ettiği enerji sayesinde ekstra yiyeceklerden enerji elde etme gereksinimi duymayacağından kalorilerinden kurtulma imkanı yakalayabiliyor.

Mideyi hazırlamak

Yemekten önce su tüketerek veya yemeğe çorbayla başlayarak midenizi doldurmanız sayesinde bir anda çok fazla yiyecek tüketmeyerek fazla kalori almanın önüne geçebilmek mümkün.

Paylaşmak için:

Sizin için önerilenler;

15 günde 5 kilo zayıflatan çay tarifi

15 Günde 5 Kilo Zayıflatan Soda Limon Çayı

Hanımlar, beyler yapmaktan zevk alacağınız ve tadına bayılacağınız harika bir çay tarifi var sırada. 15 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir