Anasayfa / Güncel / Kavala Kurabiyesi

Kavala Kurabiyesi

Meşhur Kavala kurabiyesi tarifi burada

Trakya bölgesinde aynı adı taşıyan ilin merkezi olan Kavala aynı zamanda Doğu Makedonya’nın da en ünlü şehirleri arasında yer almaktadır. Balkanlar’ın en önemli merkezlerinden olana Kavala, günümüzde turların da en çok uğradığı noktalar arasındadır. Osmanlı Devleti döneminden günümüze kalan ve gittiğiniz zaman kendinizden bile birkaç şey bulabileceğiniz tarihi güzelliklerin adresidir.

Siz de benim gibi gittiğiniz ülkelerde en lezzetli ve en güzel olan şeylerin tadına bakmak, keşfetmek ve tavsiye ile özellikle yapmak isteyenler arasındaysanız doğru yerdesiniz. Çünkü sizinle bugün mini bir Balkanlar turu yapacağız. Balkanların en çok ziyaret edilen şehri olan Kavala, yurtdışı turlar arasında en çok ziyaret edilen şehirlerinde başında gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Balkanlar turu sırasında tadına bakmaya fırsat bulduğum ve en güzel lezzetlerden birini keşfettiğim harika bir kurabiyedir. Bir zamanlar Osmanlı’nın topraklarından olan ve Osmanlı mutfağı ile birleşerek daha da muhteşem lezzetleri yakalamanızı sağlayacak olan bir kültüre sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kavala gezilecek yerler listesi yaparken birde mutlaka tadına bakmam gereken şeyleri not etmiştim. Çünkü biliyorum ki Türkiye’de en meşhur olan lezzetler arasında bir Boşnak böreği birde Kavala kurabiyeleri vardır. Tabi ki her şeyi yerinde yemek güzeldir ancak orada tadına baktığınız lezzetleri birde gelip evde yapmak isterseniz, işte o zaman işiniz daha da zorlaşıyor.

Tadını çıkara çıkara yemeniz gereken, “bir çay olsa da yanında yesek” diyebileceğiniz güzel bir lezzeti sizinle paylaşmak istedim. Aslında yapımı çok kolay olan ve yarım saatinizi bile almayacak kadar basittir. Sadece birkaç püf noktası var. Siz de bunu için keyifle yapıp, misafirlerinize ya da sevdiklerinize yapabileceğiniz en güzel kurabiye çeşitleri arasına Kavala kurabiyesini ekleyebilirsiniz. Kavala Kurabiyesi tarifini almak için tıklayabilirsiniz.

Paylaşmak için:

Sizin için önerilenler;

Karları temizlerken dikkat edin!

Gerçek olaydır. Dikkat edelim. Evin babası arabanın üzerindeki karları temizlerken eşi ve çocukları arabadaydı. 5 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir