Anasayfa / Diyet / 3 Ayda 24 Kilo Verdiren Sarımsak Turşusu Tarifi
3 Ayda 24 Kilo Zayıflatan Diyet

3 Ayda 24 Kilo Verdiren Sarımsak Turşusu Tarifi


Doğada hazır halde bulabileceğiniz bu gıda ürünü ile yapacağınız tarifler ile çok kısa süre içerisinde zayıflamanız mümkün. Peki sarımsak diyeti ile 3 ayda 25 kiloya kadar kaybedebileceğinizi biliyor muydunuz?

Sarımsak; birçok kişinin bildiği gibi doğal ateş düşürücü, yağ yakıcı ve çok önemli bir antioksidan.

Malzemeler:

  • Derin bir cam kavanoz
  • 300 gram sarımsak (30-35 adet, havanda dövüp kokusunu çıkarınız.)
  • Elma Sirkesi (2 Litre, Evde yapılmış olursa daha iyi olur)

3 Ayda 24 Kilo Zayıflatan Diyet

Sarımsak Diyeti

Tarifin yapımı aslında oldukça basit. Ancak turşu kurulacağı için, ürünü tüketmek için uzun bir süre beklemek gerekiyor. Evde hazırlamış olduğunuz elma sirkesi içerisine havanda döverek kokusunu çıkarmış olduğunuz sarımsakları ekleyiniz. Bu noktada oldukça dikkatli olmanızda fayda var, çünkü kavanozun kapağının sıkı olması son derece önemli. Daha sonra kavanozunuzu 15 gün sonra açıp tüketmeye hazır hale getirebilirsiniz.

Turşuyu açtıktan sonra, hemen tüketmeye hazırdır. Yemeklerden önce yalnızca 1 tatlı kaşığı tüketmeniz sizler için yeterli olacaktır. Özellikle akşam yemeklerinden yaklaşık yarım saat kadar önce bu turşu suyunu tüketebilirsiniz. Metabolizmayı hızlandıracağı için hamilelerin bu tarifi uygulaması önerilmez. Tüketmiş olduğunuz turşu miktarına da özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi halde çok ciddi tansiyon problemi yaşayabilirsiniz. Reflü ve benzeri mide problemleri olan kişiler için de bu tariften kaçınılması gerektiğini söyleyebiliriz.

Sizin için önerilenler;

Şeyda Coşkun Diyet Listesi

Şeyda Coşkun Protein Detoksu

Pinterest WhatsApp Messenger Twitter Facebook Paylaşım Son dönemde ismi sıkça duyulan ve oldukça iddialı olan ünlülerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir