Anasayfa / Diyet / Ender Saraç’ın Hurma Diyeti
Ender Saraç'ın Hurma Yoğurt Diyeti

Ender Saraç’ın Hurma Diyeti


Ender Saraç, sağlıklı ve güzel beslenerek kilo vermenin ve özellikle göbek bölgesini eritmenin yöntemini hurma diyeti ile açıkladı. Özellikle göbek ve bel gölgesindeki istenmeyen yağlardan kurtulmak için hurma yoğurt diyetini öneren Saraç’ın bu formülü ile göbek ve bel çevresindeki yağlanmalardan kurtulabilirsiniz.

Obezite gibi rahatsızlıklar genellikle sağlıksız beslenmeden kaynaklanan ve vücudun karaciğer, kalp gibi bölgelerini de etkileyerek başka hastalıklara da sebep olan bir problemdir. Bu yüzden Uzm. Dr. Ender Saraç’tan göbek eriten hurma diyetini denemekte fayda var.

Doktor Ender Saraç’a göre kadınların bel bölgesinde ideal ölçü 88 cm, erkeklerde ise ideal olan 94 cm olmalıdır. Bu ölçüyü geçen bir bel bölgesine sahipseniz yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Obezite gibi pek çok beslenme odaklı hastalığın kapıda olması da bu ölçüm ile anlaşılabilmektedir. Bu yüzden Doktor Ender Saraç tarafından tavsiye edilen hurma yoğurt diyeti ile istenmeyen yağlarınızdan kurtulup bel bölgenizi standartlara çekebilirsiniz.

Ender Saraç’ın Diyet Listesi

Haftada 3 kiloya kadar zayıflatabilen hurma yoğurt diyetinde günde tam 21 adet hurma tüketmek oldukça önemlidir. Bu 21 adet hurmanın yanında da 3 büyük kase yoğurt yiyerek hurmaların tüketimini dengelemeniz mümkün.

Hurma diyeti kısa sürede etki gösteren ve deneyenlerin genellikle olumlu sonuçlar aldığı bir diyet listesidir. Hurma yanında tüketeceğiniz yoğurdun da yarım yağlı olmasına özen göstermelisiniz. Eğer yarım yağlı yoğurt bulamadıysanız yoğurdun üzerindeki kaymak kısmını sıyırarak tüketmenizde fayda var.

Günde üç öğünün her birinde 7 adet hurma ve bir büyük kase yoğurt tüketerek kısa sürede göbek ve bel bölgenizi eritebilirsiniz. Yoğurda birkaç tutam tarçın dökmeniz de yağ yakma katsayısını artıracaktır.

Ender Saraç'ın 3 Kilo Zayıflatan Diyet Listesi

Diyet Listesi:

Sabah, öğle, akşam: 7 orta boy hurma ve tarçın serpilmiş bir kase yağsız/light yoğurt

Ara öğünler: 1 fincan yeşil çay (sallama çay da olabilir)

Öğlen:

Hurma-Yoğurt Diyeti Püf Noktası

Hurma diyeti yaparken hurmaların kalorisini azaltmak için de yapabileceğiniz bir yöntem mevcuttur. Hurmaları tüketmeden önce geceden sabaha kadar bir bardak su içerisinde bekletin. Bu yöntem diyetin etkisini arttırırken hurmaların da kalorisini düşürmeye yardım ediyor. Aynı zamanda hurmanın laksatif yanı yani ishal yapıcı ve bağırsak yumuşatıcı yanı bu şekilde ortaya çıkıyor.

Günde 21 taneyi ve öğün başı 7 hurmayı azaltıp çoğaltamazsınız.

Diyeti 1 haftadan daha uzun süre yapmamalısınız. Arada 7 gün boşluk bırakarak tekrar başlayabilirsiniz. Başlamadan önce ve 1 hafta sonunda bize yorum yazmayı unutmayın. Başarılar.


Sizin için önerilenler;

25 Kilo Zayıflatan Sarımsak Turşusu Tarifi

Sarımsak Turşusu 2 Ayda 25 Kilo Zayıflattı

Toplam:  Pinterest1.7K WhatsApp Twitter13 Messenger Eğer kısa sürede etkili ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek …

8 cevap bulunuyor.

  1. Ender bey, 7 gün sadece 21 hurma mı yenecek Öğün yemeklerimiz hiç mi yenmeyecek burayı anlamadım cevap yazarsanız sevinirim 🙏🏻

    • Uğur bey merhaba, diyet programı boyunca sadece listedeki öğünler ile besleneceksiniz. Farklı bir şey yemek uygun değildir.
      (yönetim)

  2. Ben 6 gün yaptım 2,900 toplam verdiğim kilo 2,200 ü yağdan gitmişti diyetisyene gidiyorum gizli yapmıştım hatta yine yapacağım 😂 aşırı tok tutuyor ben bide Ramazan ayında 2 öğün olarak yapmıştım .

  3. Bunların yanında detox suyuda içsem olumu

  4. Bu diyeti ramazanda iftar ve sahur olarak yapsam 21 hurmayi ikiye bölüp kullansam olurmu acaba🤔

  5. 1 hafta boyunca sadece hurma ve yoğurt mu yenikecek anlayamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçeriği faydalı bulduysanız paylaşabilirsiniz :)
Kapat