Ender Saraç’ın İştah Kesen Çay Tarifi

Kilo vermek isteyip de iştahına engel olamayanlar Ender Saraç’ın hem iştah kesen, hem de zayıflamaya yardımcı olan çay tarifini denemeli!

Diyet yaparken herkesi en çok zorlayan durumların başında açık iştah sorunu gelir. Ne yaparsa yapsın iştahını baskılamakta zorlanan kişilerin diyetlerini bozmaları da oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Hem sağlıklı kilo vermek, hem de iştahı doğru şekilde kontrol altına almak için evde basitçe hazırlayabileceğiniz içeceklerden yardım alabilirsiniz. Ender Saraç’ın hızlı kilo vermeye faydalı olduğu gibi iştahı da kontrol altına alan çayını tüketerek siz de diyet sürecinde kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

İştaha hakim olamamak ne yazık ki aşırı kilo alımına ve obeziteye neden olmaktadır. Bu sürece bir de sindirim sistemi sorunları eklendiğinde kilo alımının önüne geçmek hiç de kolay değildir. Bu sorunlardan kurtulmak için mutlaka iştahı kontrol altında tutmak ve sindirim sistemini rahatlatacak sağlıklı beslenme düzenine sahip olmak gerekiyor.

İştah kontrolünü sağlamak için de Ender Saraç’ın iştah kesen çayı tarifini kullanmak son derece yararlı olacaktır.

Malzemeler:

  • 1 ayva kabuğu
  • 1 çorba kaşığı ıhlamur
  • Yarım tatlı kaşığı zerdeçal
  • Yarım çorba kaşığı mate

İştah Kesen Çay Tarifi

Ayvanın kabuklarını soyduktan sonra diğer malzemelerle beraber bir cezvenin içine koyarak üzerine yaklaşık yarım bardak su ilave edin. Orta ateşte kaynamaya bırakın ve yaklaşık 5 dakika kaynattıktan sonra altını kapatıp demlenmesini bekleyin. Sabah ve akşam öğünlerinden önce, özellikle aç karnına içildiğinde iştahınızın kapandığını fark edebilirsiniz. Çayı her gün taze olarak hazırlamanız gerekmektedir.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir