3 Günde 3 Kilo Zayıflatan Salatalık Diyeti

Sizleri 3 kilo zayıflatan salatalık diyeti ile tanıştırmak istiyorum. Sağlıkla kilo vermek ve fazlalıklarınızı atmak için müthiş bir tarif…

Diyetisyenlerin son zamanlarda sık sık önerdikleri salatalık diyetinden bahsedeceğiz. Salatalık; su, vitamin ve protein deposu olarak bildiğimiz ve sıkça tükettiğimiz bir sebze. Bunun yanı sıra ödem söktürücü ve hızlı sıkılaştıran özelliğiyle de oldukça yararlıdır. Protein yoğunluğunda olan 3 günlük salatalık diyeti ile 3 kilo zayıflamak için salatalık ve kardeşi olan kabak bol olarak tüketilmelidir.

Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyetimiz 3 gün boyunca yapılabilir. 3 günün sonunda ortama 2 buçuk – 3 kilo verdiğinizi görebilirsiniz. Eğer daha uzun veya tekrar yapmak isterseniz 7-8 gün ara verdikten sonra tekrar devam edebilirsiniz.

Başlangıç günü, ilk gün:

Sabah kahvaltımızda; 1 bardak ılık suya bal ve limon sıkarak için ardından 2 küçük dil peyniri – yağsız olmasına özen gösterin ve 2 adet salatalık yemelisiniz.

Kahvaltı ve öğle yemeği arasındaki ara öğünümüzde ise 1 bardak ayran ve 2 adet salatalık tüketmelisiniz.

Öğle yemeğine geldiğimizde ise 1 tatlı kaşığı kadar zencefille beraber 1 kâse light yoğurt ve 3 adet haşlanmış kabak yemelisiniz.

Öğle yemeği ve akşam yemeği arasındaki ara öğünde ise; 3 adet ceviz ve 3 adet salatalık tüketmelisiniz. 1,5 – 2 saat sonrada 1 tane yeşil elma yiyebilirsiniz.

Akşam yemeğinde 1 porsiyon zeytinyağlı kabak yemeği ile beraber 4 – 5 kaşık bulgur pilavı yiyebilirsiniz.

Akşam yatmadan en az 2 saat önce de 2 adet salatalık yiyerek ilk günümüzü noktalayabiliriz.

Gelelim İkinci güne:

Sabah kahvaltımızda ilk gün yaptığımız gibi ılık suya bal, limon yaparak içebiliriz. Yine ilk günde olduğu gibi 2 küçük dilim yağsız dil peyniri ve 2 adet salatalık tüketiyoruz.

Ara öğünde ise 4 tane çilek ve 1 tane kivi yiyebilirsiniz.

Öğle yemeğinizde; 1 porsiyon az yağlı kıymadan yapılmış kabak yemeği ile 1 dilim çavdar ekmeği yiyebilirsiniz.

Öğle ile akşam yemeği arasında ara öğün olarak da 2 adet ceviz ile yanında 1 bardak az yağlı keçi sütü içebilirsiniz. Keçi sütünü artık marketlerde rahatlıkla bulabiliyoruz.

Akşam yemeğinde ise 3 tane yumurtanın beyazından yapılmış omlet; az yağlı olmasına dikkat ediyoruz, 2 tane salatalık ve 2 tane sivri biber tüketiyoruz.

Akşam yatmadan en az 2 saat önce yine 2 adet salatalık yiyerek ikinci günü de bitiriyoruz.

3 Günde Zayıflatan Diyet listesi

 

Üçüncü günümüzde:

Üçüncü günümüzde sabah kahvaltımızda yine ılık su ile ballı, limon içiyoruz. Yanında ise az miktarda yağsız çökelek peyniri ile 2 adet salatalık yiyoruz.

Ara öğünde 1 adet yeşil elma yemeniz yeterli olacaktır.

Öğle yemeğimizde 1 küçük tabakta yeşil mercimek çorbası ve 1 porsiyon zeytinyağlı kabak yemeği yemeniz yeterli olacaktır.

Ara öğünde de 1 bardak yağsız zencefilli süt, 2 adet ceviz ve yine 2 adet salatalık yiyebilirsiniz.

Akşam yemeğimizde 1 kâse light yoğurtla yapılmış cacık, 3 adet yumurtanın beyazından yapılmış sivri biberli omlet yiyebilirsiniz.

Akşam yatmadan en az 2 saat önce 1 avuç kadar leblebi ve her zamanki gibi 2 adet salatalıkla günü ve 3 günlük diyetimizi bitirebilirsiniz.

Diyet yaparken bol bol su tüketiyoruz ve metabolizmamızı hızlandırmaya yardımcı olduğunu bildiğimiz yeşil çayımızı bol bol içiyoruz. Bunların yanında bir de sürekli egzersiz yapabilirsek her şey dört dörtlük olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi için reklam engelleyiciyi (ad-blocker) kapatır mısınız?