Arpalı Su ile Mucize İncelme Yöntemi

Ekranlarda gördüğünüz birçok kişiyi zayıflatan arpalı su diyetini biliyor musunuz? 10 günde 10 kilo verdiren mucize incelme yöntemi arpa suyuyla nasıl zayıflanır? Faydaları nelerdir?

Diyet pek çok farklı çeşit ile her yaştan kişi tarafından uygulanan bir zayıflama yöntemidir. Her geçen gün yeni ve popüler diyet listeleri karşımıza çıkmaktadır. Bunlar içinde denenmiş ve fayda sağlamış olanlar öne çıkmaktadır. Uzun yıllardan beri etkisi bilinir olsa da son dönemde ilgi gören ürünlerden biri arpadır. Başlıca tahıl kaynaklarından biri olan arpa, yüksek besin değerine sahiptir. Arpalı su ile zayıflayanlar içinde medyatik isimler de olunca bu diyete talep artmıştır. Gelelim kilo vermenizi kolaylaştıracak arpa suyu diyetinin detaylarına.

Arpalı Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Pek çok kişinin arpa diyeti ile kilo verdiği bilinmektedir. Ancak en önemli kısım bu diyetin uzun süre uygulanmaması gerektiğidir. Standart diyet programına devam ederken belirli ve kısa aralıklarla bu diyet uygulanabilir. 3 günlük detoks diyeti şeklinde arpa kullanabilir ve kilolara elveda diyebilirsiniz. Arpa suyunun hazırlanması oldukça kolaydır. Diyetin temeli olan arpayı bire bir buçuk oranda su ile lapa haline gelene dek pişirmeniz sonucunda arpa lapası elde edebilirsiniz. Damağınıza uygun sertlik derecesine göre suyu azaltıp, çoğaltabilirsiniz.

Sabah:

 • 1 kase arpa lapası
 • 1 kase yağsız yoğurt (Yoğurdun içine küçük meyve parçaları ekleyebilirsiniz.)

Ara Öğün:

 • 1 Bardak Şekersiz Yeşil Çay

Öğlen:

 • 1 tabak lahana çorbası
 • 1 kase arpa lapası
 • Taze sebze ve yeşilliklerin bulunduğu salata

Ara Öğün:

 • 1 kase mevsim meyvesi

Akşam:

 • 1 kase arpa lapası
 • 1 kase yağsız yoğurt

Arpa Suyu Zayıflatır mı?

10 günde 10 kilo verdiren arpalı su diyeti

Arpa oldukça besleyici ve tok tutma özelliği olan bir tahıl ürünüdür. Bu nedenle detoks tariflerinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Şok diyet programı uygulamak isteyenler için açlık hissi yaşamadan hem de kaliteli beslenme ile bu şekilde kilo verilebilir. 3 günlük arpa suyu diyeti uygulamasına ek olarak spor yapılması halinde 3-5 kilo arası kayıp sağlanabilir. Ancak bu tip diyetleri uygularken uzun süreli uygulamalardan kaçınılmalıdır. Uzun vadede sağlık sorunları oluşumuna yol açabilir. Arpa diyeti yapanlar yorumları ile oldukça olumlu bilgiler vermektedir. Bu diyet ile birlikte bol sıvı alımı yapılması tavsiye edilir. Arpa tok tuttuğu gibi, sıvı alımı ile metabolizma son hızda çalışır. Bu sayede hızlıca kilolardan kurtulabilirsiniz.

Arpa tahılı sindirim sistemi için oldukça faydalı bir besin kaynağıdır. Sindirim kolaylaştığında kilo vermek de kolaylaşmaktadır. Uzmanların her tür diyet programı içinde tahıl tüketimini desteklediğini unutmamalısınız. İlk kez bu tür bir diyet uygulayacak olan kişiler için uygulama süresinin 3 günü geçmemesi önemlidir. Vücudun bu tür bir yeme programına uyum sağlaması için kısa süreli yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Arpa Suyu Faydaları

Arpa yüksek faydaya sahip kaliteli bir tahıl ürünüdür. Antioksidan özelliği de bulunan arpanın vücuda sağladığı yararlar oldukça fazladır. Arpa suyunun faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından da sıklıkla anlatılmaktadır.

 • Kilo vermek isteyenler için kolay bir zayıflama ürünüdür. Sindirimi düzenler ve tokluk hissi verir.
 • Arpa suyu ile midede rahatlama sağlanabilmektedir. Mide asitliğini düzenlemeye yardımcı olan bu besin ile istifra problemlerinin önüne geçilebilir.
 • Vücutta oluşan enfeksiyonların dışarı atılmasında önemli bir rol oynar. Ağız içinde meydana gelen iltihapların giderilmesini sağlar. Kadınlar için idrar yollarında oluşan sorunların giderilmesine yardımcı olur.
 • Kan değerleri düşük olan kişiler için kan yapıcı özelliği açısından önerilmektedir.
 • Özellikle baş ağrısı bulunan kişiler için arpa suyu tüketilmesi ağrının azalmasına yardımcı olacaktır.
 • Uyku düzenine yardımcı olduğu bilinmektedir. Çoğunlukla geceleri terleme sorunları yaşayanlar için iyi bir çözüm olarak bilinmektedir.
 • Sindirime olduğu kadar boşaltıma da yardımcı olmaktadır. Bağırsaklarda oluşan rahatsızlıkların giderilmesi için kullanılabilir.
 • Anneler için oldukça faydalı olan bu tahıl sayesinde anne sütünün ölçüsünün ve kalitesinin arttığı belirtilmektedir. Arpa suyunun faydası sayesinde bebekler için besleyiciliği yüksek bir süt sağlanır.
 • Arpa yüksek besin değerlerini içinde barındırır. Magnezyum, kalsiyum, potasyum, B vitamini, selenyum, çinko gibi pek çok mineral ve vitamini içinde barındırır.
0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir