Basen İncelten Diyet

Kadınların korkulu rüyası: büyük ve geniş basenler! Yaz tatiline formda gitmenizi sağlayacak, sağlığınıza zarar vermeden basen bölgenizdeki fazla kilolardan kurtulun.

Basen incelten diyet sandığınız kadar zor değil. Biraz spor, biraz enerji, biraz da beslenmeye dikkat!

Aldığınız besinlere dikkat edin.

Patates kızartması gibi kızartma türevlerinden, bol kalorili yiyeceklerden, ekmekten, üç beyazdan, tatlıdan kurtulmanız gerek. Eğer iyi bir form istiyorsanız, bunlardan uzak durmanız önerilir.

Basen Eriten Diyet Listesi

Ayrıca gazlı ve şekerli içeceklerden de vazgeçmelisiniz. Bunun yerine metabolizmayı hızlandırıcı yeşil çay, sade kahve gibi içeceklere yönelebilirsiniz.

  • Bunun yanı sıra sabah kahvaltılarında tam buğday ekmeği, haşlanmış yumurta, zeytin, peynir, domates, salatalık ve yeşillik gibi şeylerden az az yiyerek besleyici bir şekilde enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
  • Ara öğünlerde yoğurt, yeşil çay, kahve ve benzeri ürünleri tüketebilir, şeker ihtiyacınızı meyvelerden alabilirsiniz. Öğle yemeğinde yeşillik, tahıl, baklagiller ve çorba tercih edebilirsiniz.
  • Akşam yemeğinde ise salata, ızgara ya da haşlama kırmızı & beyaz et mutlaka tüketmelisiniz. Tabii her gün et yememeniz gerekir.

Kısacası yiyeceklerinize dikkat ederken çok yağlı ürünlerden, kızartmalardan, pilav ve makarna türlerinden uzak durmalısınız. Bunun yerine besleyici özelliği yüksek, sindirimi kolay gıdalar tercih etmelisiniz. Ceviz, fındık gibi kuruyemişlerden faydalanmayı da unutmayın!

Egzersiz

Sabah kahvaltısından önce aç karna 1 bardak sade kahve için. Kahvenizde şeker olmamasına özen gösterin. Kahveyi içtikten 15 dakika sonra sabah koşusuna çıkın. Yavaş ve orta tempo ile (vücudunuzun direndiği hızda) 30 dakika ~ 45 dakika aralığında ter atın. Bu sırada vücudunuzdan fazla tuz, toksin ve ödem atılacak olup, bacaklarınız vücudunuzu taşıdığı için kaslar devamlı gerilecek ve yağ dokusunu parçalayacaktır.

Parçalanan yağ dokusu, sizlere daha ince basen olarak geri dönecektir.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir