Bitki Çayı ile Zayıflama

Hem sağlıklı hem de hızlı zayıflamak için kullanabileceğiniz bitki çayları listeleri ve hazırlama ipuçları...

Hem sağlıklı hem de hızlı zayıflamak için kullanabileceğiniz bitki çayları listeleri ve hazırlama ipuçları…

Günümüzde alternatif olarak kullanılan zayıflama yöntemlerinden biri de çaylardır. Akla direkt gelen bir soru da tek başına bu zayıflama çaylarının zayıflatıp zayıflatmayacağıdır. Bu konuda çeşitli fikirler mevcut.

Zayıflatır tezini savunanların çıkış noktası zayıflama çaylarının tokluk hissini verdiği, gün boyunca metabolizmayı hızlandırarak kalori yaktığıdır.

Zayıflatmaz diyenler ise sadece çay içerek zayıflamanın olmayacağı yanında destekleyici kilo verdirici yöntemlerin kullanmasını savunur.

Diyet çayları

Zayıflama Çayları

Çeşitli bitkiler ile hazırlayacağınız diyet çayları ile sağlıklı ve kolay şekilde zayıflamanız mümkün.

Diyet Çaylarında Kullanılan Bitkiler

Kiraz sapı, sinirli ot, yeşil çay, biberiye ve limon zayıflama çaylarında kullanılan popüler bitkilerdir. Tabi ki her zayıflama çayı, farklı bitkileri farklı oranlarda karıştırılarak yapılmaktadır.

Kiraz sapı çayı

Oldukça popüler olan bir zayıflama çayıdır. Kalp ve damarları koruyarak kan dolaşımını düzenlemesi ayrıca sık tuvalete çıkarması sebebiyle çok tercih edilmektedir.

Yeşil çay

Zayıflatan çaylar

Diğer bir rağbet gören zayıflama çayı da yeşil çaydır. Yağ yakımına yardımcı olarak metabolizmayı hızlandırması; vücut tarafından karbonhidratların yavaş sindirilmesini sağlayarak ihtiyaç duyulan enerjiyi egzersiz esnasında bedende tutması tercih edilmesinin başlıca sebeplerindendir.

Sinirli ot Çayı

Zayıflamak için en önemli etkeni iştahı azaltmak olan sinirli ot, tokluk hissini lifli olmasından dolayı sağlamaktadır ve geç acıkma sağlar.

Biberiye Çayı

Kan dolaşımını hızlandırması, metabolizmayı hızlandırması zayıflamak isteyenler için dikkat çekici unsurlar olarak göze çarpmaktadır.

Limon Çayı

Limon çayı sindirime yardımcı olduğu gibi antioksidan özelliği olduğu için tercih edilmektedir ve zayıflama çaylarında da bu sebeplerden dolayı tercih edilmektedir.

Zayıflama Çaylarının Yan Etkileri

Birçok şeyin yan etkisi olduğu gibi zayıflama çaylarının da aşırı tüketiminden dolayı ya da belirli rahatsızlıkları olan kişilerde tepkimelere yol açtığı için kötü sonuçlar açığa çıkar. Özellikle kronik hastalığı olan ve sürekli ilaç kullanan kişiler doktoruna başvurmadan zayıflama çaylarını kullanmaması şiddetle önerilmektedir.

Kullandığınız zayıflama çaylarının içinde hangi bitkilerin olduğuna bakarak bu bitkilerin aşırı tüketilmesinde ne gibi sorunlar olacağını araştırarak önleminizi alabilirsiniz.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir