Anasayfa / Diyet / Hızlı Zayıflatan Dukan Diyeti
dukan diyeti

Hızlı Zayıflatan Dukan Diyeti


Kısa sürede sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermenizi sağlayan dünyaca ünlü olan Dukan Diyeti

Dukan diyeti Fransız beslenme uzmanı olan Pierre Dukan tarafından 40 yıldır var olan ve kısa sürede zayıflamak isteyenlerin dikkatini çeken bir diyettir.

İlk olarak 2000 yılında Fransa’da,2010 yılında İngiltere’de,2011 yılında ise Amerika’da ortaya çıkarak insanların ilgi odağı olmuştur . Protein ağırlıklı beslenmenin insanları daha uzun süre tok tuttuğu ve  daha  kolay kilolarından kurtulduğunu belirten Dukan diyeti, aynı zamanda başlanıldığı ilk zamanlarda kişileri zorlayabilir. Bu zorlanmalardan kasıt baş dönmeleri gibi. Doğru bir dukan diyetinin yapılması bu zorlanmaları en aza indirir.

Dukan diyetinin amacı karbonhidrat alımını düşürerek kişileri sağlıklı ve fit bir görüntüye ulaştırmaktır. Tabi bu diyete başlamadan önce kişilerin kararlı ve net olmaları gerekmektedir. Ve de hayatımızın bir parçası olacağını unutmamalıyız. Çünkü verilen kiloların alımı hiç zor almayacaktır. Dukan diyetine başlamadan önce ilk öncelikle Dukan diyetinin evrelerini öğrenelim.

Dukan Diyeti

Dukan Diyetinde Atak Evresi

Bu evrenin belirleyici unsuru kişinin kilosudur. Örneğin 5 kilo vermek isteyen insan bu diyeti 1 gün,10 kilo vermek isteyen 3 gün,20kilo vermek isteyen bir kişi ise 5 gün boyunca bu diyeti yapmalıdır.20 kilo ve üzeri kilo vermek isteyenler yani obezite gibi durumlarla karşı karşıya kalan insanlar ise doktor kontrollerinde yapmalıdırlar. Bu evrede kişiler saf protein ağırlıklı beslenirler. Bu evrede tüketilmesi gereken besinler; az yağlı etler(kuzu ve pirzola dışında),yağsız süt ve süt ürünleri, yumurta, jambon, balıklar ve bütün deniz ürünleri.

Dukan Diyetinde Seyir Evresi

Bu bölüm Dukan diyetine başvuranların en zorlanmış olduğu bölümdür. Bazı uygulamaları vardır. Bir gün sebze ağırlıklı yerken, diğer bir gün protein ağırlıklı beslenmeyi kapsar.

Hızlı zayıflatan dukan diyeti listesi

Dukan Diyetinde Güçlendirme Evresi

Bu evreye ulaşmamamız hedef kiloya erişmemiz ile geçilecek evredir. Örneğin 10kilo verdiysek 10×10=100 gün boyunca bu diyetin yapılması gerekmektedir. Bu evrede ilk aşamada yenilen besinlerden yemeliyiz.

Dukan Diyetinde Koruma Evresi

Bu evre Dukan diyetinin son evresidir. Haftanın 6 gün boyunca kişiler istediğini abartmadan yiyebilir. Ve haftanın bir gününde saf protein ağırlıklı beslenmelidirler. Her sabah yulaf yiyerek tokluk hislerini azaltabilirler ve kilolarından kolay bir şekilde kurtulabilirler.

Tarifi değerlendirin
recipe image
Tarif Adı:
Hızlı Zayıflatan Dukan Diyeti
Tarih:
Oylar
51star1star1star1star1star Based on 8 Review(s)
Paylaşmak için:

Sizin için önerilenler;

1 Haftada 3 Kilo Zayıflatan Nohut Su

7 Günde 3 Kilo Verdiren Su Diyeti

Hazırlayacağınız su sayesinde bir haftada 3-4 kilo zayıflayabileceğinizin farkında mısınız? Hem de kolay ve etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir