Dünyanın En Pahalı 10 Gelinliği

Birbirinden ünlü isimler ve ünlü markaları bir araya getiren listemizde dünyanın en pahalı 10 gelinliğini ve fiyatlarını sizin için derledim.

Birbirinden ünlü isimler ve ünlü markaları bir araya getiren listemizde dünyanın en pahalı 10 gelinliğini ve fiyatlarını sizin için derledim. Bu gelinlik modellerini beğeniyor musunuz?

Dünyanın En Pahalı Gelinlikleri

Tori Spelling’in Gelinliği

dunyanin-en-pahali-gelinlikleri

Amerika’da yaşayan aktrist ve yazar Tori Spelling’e özel hazırlanan bu gelinlik tasarımcı Badgley Mischka’a ait. Gelin için özel ölçü ve dikim teknikleriyle hazırlanan gelinlik 2004 yapımı. Charlie Shanian ile evlenen gelin bu gelinliğe tam 50 bin dolar (50.000$) ödedi. Bu gösterişli elbise ve düğünden sonra evlilikleri ne yazık ki sadece bir yıl dürdü.

Katie Holmes İçin Hazırlanan Gelinlik

dunyanin-en-pahali-gelinlik-modelleri-2

Tom Cruise ile evliliği için hazırlanan gelinlik Armani’ye ait bir tasarım. 2005 yılındaki törene özel hazırlanan bu özel tasarım gelinliğin değeri de 50 bin dolar. (50.000$) Maalesef bu evlilik de kısa sürede son bulmuştur.

Keely Shaye Smith İçin Hazırlanan Özel Gelinlik

dunyanin-en-pahali-gelinlikleri-2

Ünlü yazar, televizyoncu ve gazeteci olan Keely Shaye Smith, evlilik töreni için hazırlattığı gelinlik için 60 bin dolar (60.000$) ödedi. 2001 yılında Pierce Brosnan ile dünya evine giren Keely Shaye Smith bu özel gelinliği ile çok şık görünmüştü. Ünlü çift evliliklerine devam etmektedir.

Kim Kardashian’ın Gelinliği

dunyanin-en-pahali-gelinlik-modelleri

Kris Humphries ile yaptığı evlilik için hazırlanan bu gelinlik Kim Kardashian’a çok yakışmıştı. Dünyaca ünlü marka olan Vera Wang’a hazırlatılan bu gelinlik için Kim Kardashian tam 75 bin dolar  (75.000$) ödedi. Ve ikili yalnızca iki ay sonra ayrıldı.

Madonna’nın Gelinliği

dunyanin-en-pahali-gelinlikleri-3

2000 yılındaki büyük törenle Guy Ritchie ile evlenen Pop Yıldızı Madonna, o gece giydiği gelinlik için Stella McCartney’a 80 bin dolar (80.000$) ödedi. Bu beyaz elbise ile başlayan yolculuk yalnızca 8 yıl sürmüş ve ikili 2008’de yollarını ayırmıştır.

Victoria Adams (Victoria Beckham)

dunyanin-en-pahali-gelinlikleri-4

David Beckham ile evlenen Victoria, Vera Wang tarafından hazırlanan bu beyaz elbise için 100 bin dolar (100.000$) ücret ödemiştir. Çift, 4 çocuğu ile mutlu mesut yaşamaya devam etmektedir.

Prenses Diana

dunyanin-en-pahali-gelinligi

1981 yılında İngiltere’de milyonların şahitliğinde dünya evine giren Prenses Diana gelinliğin hazırlanması için 115 bin dolar (115.000$) ödedi. Elbisesi yüzde yüz ipekten dikilmişti. Çiftin evliliği 16 yıl sürdü. Ve 1997 yılında Diana hayata veda etti.

Melania Knauss İçin Yapılan Gelinlik

dunyanin-en-pahali-gelinlikleri-5

Moda tasarımcısı Christian Dior tarafından özel olarak hazırlanan bu gelinliğin maliyeti 125 bin dolar (125.000$) Donald Trump ile 2005 yılında dünya evine giren Melania Trump’ın hâlâ evliliğini sürdürmektedir.

Catherine Zeta-Jones

dunyanin-en-pahali-gelinlikleri-6

Christian Lacroix imzası taşıyan bu gösterişli gelinlik 2000 yılında özel olarak üretildi. Michael Douglas ile evlenen Catherine Zeta-Jones’un gelinliğinin 140 bin dolara (140.000$) mal olduğu tahmin ediliyor.

Kate Middleton’ın Yarım Milyonluk Gelinliği

dunyanin-en-pahali-gelinlik-modelleri-3
Kate Middleton,  Prens William ile evlilik töreni için hazırlattığı bu özel gelinliğe yarım milyona yakın para ödemiştir. Alexander McQueen tarafından hazırlanan bu gösterişli gelinliğin etiket fiyatı 400 bin dolardı. (400.000$)

0/5 (0 Reviews)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir