Hızlı Kilo Verme İpuçları

Daha hızlı, daha sağlıklı kilo vermek için yapmanız gereken birkaç şey var. Size ipuçları listemizi hazırladık…

Hızlı kilo vermek istiyorsanız öncelikle azimle ve kararlılıkla başlamalısınız. Ne kadar kilo vermek istediğinize hayalci bir şekilde değil gerçekçi bir şekilde karar vermelisiniz. Vermek istediğiniz kiloya karar verdikten sonra metabolizmanıza ve yaşam tarzınıza uygun bir beslenme listesi edinmelisiniz. Yeme-içme listesini uzun süreli devam ettirebileceğinizden emin olmalısınız.

Kısa bir zamanda istediğiniz kiloya erişmiş olabilirsiniz fakat unutmamalısınız ki verdiğiniz kiloyu korumak için aynı beslenem rutininize bir süre daha devam etmeniz gerekir. Bunun sebebi yeme-içme düzenini değiştirmek metabolizmayı şoka sokabilir. Bunu engellemek açısından bir süre daha yemenize dikkat etmeniz gerekmektedir.
Metabolizma hızlandırıcı besinleri, içecekleri ve aktiviteleri mutlaka hayatınıza eklemelisiniz. Sabah uyandığınızda ılık su içip arkasına bir elma yeyip egzersiz yapabilirsiniz.

Hızlı Zayıflama

Egzersizinizi tamamladıktan sonra hafif bir kahvaltı yapmalısınız. Zayıflama ipuçları arasında bol bol su içmek önde geliyor. Bol su tüketmek vücudunuzun hem yenilenmesi için hem de toksinlerin vücuttan atılabilmesi için çok çok önemlidir. Susuz bir metabolizma, zehirlenmenize bile sebep olur ayrıca kendinizi sürekli yorgun hissetmenize, baş ağrılarına, cildin yenilenmemesine, yağların yakılamamasına sebep olmaktadır.

Kısa süreli diyetler ile kilo vermek hızlansa dahi diyet uzun süreli ve zarar vermemelidir.

Bu yüzden suyun önemini kavramalı ve bol bol su tüketmelisiniz. Eğer suyu saf haliyle tüketemiyorsanız o zaman portakal dilimleri, mandalina dilimleri, nane yaprakları, salatalık veya limon dilimleriyle kendi karışımınız elde edebilir ve o şekilde kolayca tüketebilirsiniz.
Spor yapmak için vaktinizin olmadığı düşüncesinden tamamen vazgeçmelisiniz. Çünkü spor yapmadan hızlıca kilo verebilmeniz mümkün değildir. Kısa süreli kısıtlı miktarda kilo verebilirsiniz fakat devamlı olarak kilo vermeniz devam etmez.

Kas kütlenizi azaltmadan yağ kütlesini azaltmak istiyorsanız spor yapmak mecburidir. İnternette zevkinize göre bir spor videosu bulabilir ve onları uygulayabilirsiniz. Fakat sizlere Youtube’ da Leslie Sansone’ un 15-30-45-60-90 gibi dakikalara sahip eğlenceli spor aktiviteleri bulabilirsiniz. Günde en az 2 saat spor yapmanız gerektiğini unutmayın. Ne kadar fazla spor yaparsanız kilo vermeniz o kadar çabuk olacaktır.
Düşük kaloriye sahip bir yeme listesiyle beraber düzenli ve sıkı bir egzersizle kilo vermeniz oldukça çabuk ve kolay kilo verebilirsiniz. Bir de bunlara metabolizma hızlandırıcıları eklerseniz hedefinize olukça çabuk ulaşabilirsiniz.

Sizin için önerdiğim diyet listeleri:

1- Yoğurt Diyeti

2- Yumurta Diyeti

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir