20 Günde 10 Kilo Verdiren Karpuz Diyeti

Yaz aylarının vazgeçilmezi karpuz ile 10 kilo zayıflamak isteyenlere umut doğdu.

Karpuz diyeti sayesinde güçlü bir iradeyle harika sonuçlar alınmaktadır. İnsanlar zayıflamak için farklı farklı yöntemlere başvururlar.

Karpuz diyeti ile 10 kilo vermek hayal değil. Yaklaşık 20 gün sürecek olacak diyet maratonu bol bol karpuz yemeyi ve su içmeyi gerektiriyor. Karpuzun besleyici özelliği ve yapısı sebebiyle vücutta da ciddi bir gençleşme ve dirilik görülecektir. Karpuz diyeti ile 20 gün programında sabah, öğle ve akşam öğünlerimiz şu şekilde:

20 Günde 10 Kilo Diyeti

Sabah Kahvaltısı: Kahvaltıdan önce uyanınca mutlaka bir bardak soğuk olmayan su içiyoruz. Gece boyunca çalışan sistemlerimiz için en ideal çalışma düzenini sağlamak bu alışkanlığı edinmelisiniz.

Kahvaltıda her gün sadece bir dilim kepekli ekmek yer almaktadır ve her kahvaltıda mutlaka bir dilim karpuz yiyeceğiz. Kahvaltılarda içecek olarak ise çay veya meyve suyu çeşitlerine yer verebilirsiniz. Meyve suları ne kadar doğal olursa o kadar iyi. Karpuzun suyunu içecek olarak da kullanabilirsiniz.

Karpuzun yanında ise mutlaka beyaz peynir yer almalıdır. Her çeşit farklı peynirlerle her gün kahvaltılarınızı daha zevkli hale getirebilirsiniz.Karpuz Diyeti

Öğle Yemeği: Bir dilim kepekli ekmek, çay veya meyve suları, 1 dilim karpuz, çok az et yemeği. Et yemekleri yağsız şekilde haşlanmış veya fırında pişmiş olabilir.

Akşam Yemeği: Akşam yemeklerinin geç yenilmemesi temel kuralımız. Akşam, öğle yemeğine benzer ya da farklı et yemeği ile yanında güzel bir yeşillik salata ve bir dilim doğranmış karpuz. Ekmek olarak ise bir dilim kepekli ekmek yeterli olacaktır.

Yatmadan Önce: Bir dilim karpuzun yanında az miktarda beyaz peynir tüketiyoruz.

Bu diyet sırasınca gün içinde en az iki buçuk litre su içmelisiniz. Öğün aralarında yeşil çay içerek zayıflama sürecinize hız katabilirsiniz.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir