Kavun Diyeti

Yaz aylarında kolaylıkla zayıflamanızı sağlayacak olan kavun diyeti ile 5 günde 5 kilo zayıflayabilirsiniz. Diyet listesi yazımızda…
Kavun sıcak yaz aylarında harareti alması nedeniyle en çok tüketilen meyvelerden biridir. Tam bir mineral ve vitamin deposu olan kavun aynı zamanda diyet programına da girmektedir.

Kavun Diyeti Nasıl Yapılır?

Uygulanacak bir kavun diyeti programı ile kısa sürede kilo vermek mümkündür. Kavun diyeti ile hem sağlıklı beslenmiş olunur hem de çok sulu bir meyve olmasından dolayı tok tutar. Kalorisi de az olan kavun kilo vermek için yazları en çok tercih edilen meyvelerdendir.

Kavun Diyeti Zayıflatır Mı?

Kavun diyetine bu ismin verilmesinin sebebi hemen hemen her öğünde kavun yenmesidir. Kavun tok tutmasının yanında sağlıklı bir diyet için en uygun gıdalardan biridir.

Kavun diyetinde kavun ağırlıklı olup yağlı gıdalardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Program şu şekilde uygulanabilir.

Kavun Diyeti Listesi

Kahvaltı: Doyacak kadar kavun yenebilir, yanında şekersiz meşrubatlardan içilebilir.

Öğle: Tavuk ya da balık gibi yağsız gıdalar yenmelidir. Ardından bir miktar kavun yenebilir. Arzu edilirse bir bardak şekersiz çay da içilebilir.

Akşam: Akşam öğününde ise yine et ya da balık yenebilir. Ardından bir miktar kavun yenebilir.

Ana öğünler arasında acıkma ve halsizlik durumu olursa az miktarlarda kavun ya da 1 kase yoğurt tüketilebilir.

Hangi kavunlar tercih edilmeli?

Kavun diyeti listesi

Bu diyetimizde tok tutması ve enerji vermesi için olgun kavunlar tercih sebebi olabilir. Fakat barındırdığı şekerden dolayı da kilo vermeyi yavaşlatma riski için 3 öğünün 2’sinde daha az olgunlaşan kavunları tüketmeniz önerilir.

Kavun Diyeti Kaç Gün Uygulanır?

Uzmanlar tarafından önerilen süre 5 gündür. 5 günden sonrası sağlık açısından sakıncalı olabilir. 5 günde 5 kilo zayıflatan kavun diyeti ile doğru uygulandığı takdirde sağlıkla zayıflamak mümkündür. Ara ara uygulanabilecek bir diyettir. Kavun diyetine başlanmadan önce aile hekimine başvurulması önerilir.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir