Limonlu Yoğurt Kürü

Limonlu yoğurt kürü gerçekten zayıflatıyor mu? Büyük çoğunluğun merak ettiği, uygulayanların olumlu sonuçlar aldığı limonlu yoğurt diyeti ile nasıl zayıflanır?

Günümüzde zayıflamak, göbek yağlarından kurtulmak, için birçok teknik geliştirilmektedir. Zayıflamak için ( yoğurt, limon, pul biber ) kürleri zayıflama yöntemleri arası girmiştir. Uzmanlardan alınan bilgiler doğrultusunda, limon, tarçın, pul biberin yakıcı özelliği mevcuttur. Zayıflama uğruna cerrahi operasyonu tercih edilmek bir yana dursun, besinlerle sağlıklı bir şekilde zayıflamak tercih edilmelidir. Cerrahların kan değerlerinde anormal değişiklikler olmadığı sürece ameliyatı tercih etmediği de görülmektedir.

Yoğurt Ve Limon Kürü

Limonlu yoğurt kürü bir diğer ismiyle yoğurt diyeti ile zayıflama göbek ve basen eritme uygulaması haftada en az 2 hafta kesintisiz olarak devam ettirilmelidir. İlk haftadan sonra gözle görülen değişim herkes tarafından fark edilecektir. Zayıflamak; vücutta biriken fazla yağların yakılması anlamını taşır.

Vücuttan su kaybederek kas eriterek de kilo verilir, ancak istenilen kas eritmek değil yağ eritmektedir. Limonlu yoğurt kürü ile yağ yakma hızınız artacak ve 3-4 haftada 6-7 kiloyu net bir biçimde verilecektir. Ancak bu kürü uygularken dikkat etmeniz gerek noktalarda mevcuttur.

Yoğurtlu Limon Kürü Nasıl Ve Ne Zaman Yapılmalıdır?

Yapılışı: Yarım limonun suyu, yoğurdu ve pul biberi, isteyenler zerdeçal da katıp karıştırıp tüketebilirler.

Uygulama: Gece yatağa girmeden, yarım saat ya da bir saat önce yapılan karışım tüketilmelidir.

Pul biber yahut zerdeçal tek başına tüketildiğinde işe yaramamaktadır.

Limonlu Yoğurt Kürü Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli

Öncelikle hareketsiz bir yaşamdan kurtulup spor yapmak şarttır. Hareketsiz kalan metabolizmanın sadece kürler zayıflaması imkansızdır. Günlük yarım saat yürüyüş yeterlidir. Ev hanımları için evde sarf edilen eforda uygundur.

Egzersizler, bağırsakları harekete geçiren en iyi biçimdir. Ama bağırsak hareketleriniz zayıfsa, önerilen sabahları aç karnına kuru kayısı yemelisiniz. Keçiboynuzu tüketmenizi sindirim be bağırsak sistemini de güçlendirecektir. Bağırsaklarınızı temizlemeniz bile bir kilo vermeniz demektir. Ayrıca bu kür bağırsak hareketlerinizi de düzeltmeye yardım eder. Yoğurt sevmeyen kişiler, limonlu su ile de zayıflayabilir. Bu su alkali su’dur.

Bu kürü uygulama sürecinde en çok dikkat edilmesi gereken şey, tuzu, şekeri, beyaz ekmek,hamurlu ve yağlı şeyleri kesmeniz. Sebze ve balık, meyve, çerez ürünlerini tüketmeniz.

Zayıflamanın yanı sıra, akne sorunları ile baş eden ve cildi güzelleştiren kürdür. Şeker hastalarına iyi geldiği de düşünülmektedir. Kan şekerini dengelemesi önemlidir. Bu kür için doktor tavsiyesine başvurulması önerilir.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir