Maydanoz Çayı İle Zayıflama

Sağlıklı şekilde kilo verebilmek ve aynı zamanda hastalıklardan korunmak için maydanoz çayı tüketebilirsiniz. Maydanoz çayı nasıl hazırlanır? Maydanoz çayının faydaları…

Pek çok hastalık için iyileştirici özelliği olan maydanoz aynı zamanda yemeklere tat veren güzel bir çeşnidir ve zayıflatma özelliği ile de bilinir. Tüm sene boyunca kolaylıkla bulabileceğiniz maydanoz, içerdiği uçucu yağlar sayesinde tümörü engeller ve aynı zamanda güçlü bir antioksidandır.

Maydanoz Çayının Faydaları

  • Yaptığınız diyeti güçlendirmek ve aynı zamanda hızlandırmak için maydanoz çayı içebilirsiniz. Ödem attırması ile de bilinen maydanozun idrar söktürücü özelliğinden faydalanabilir ve diyetinizde sıklıkla tüketebilirsiniz.
  • Egzersizle beraber desteklediğinizde de kilolarınızın hızlı bir şekilde azaldığını fark edebilirsiniz.
  • Vücutta biriken fazla suyu dışarı atmakta yardımcı olurken aynı zamanda A ve C vitamini deposu olduğundan sağlık açısından da çok faydalıdır.
  • Antioksidan özelliği de olan maydanoz; Fosfor, kalsiyum, folat, potasyum bakımından da zengin bir içeriğe sahiptir.
  • Kan basıncını düzenlemeye ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olduğu gibi, alerjik durumlarda meydana gelen belirtileri de hafifletme özelliğine sahiptir.

Maydanoz çayı tarifi

Maydanoz Çayı İle Sağlıklı Zayıflama

İdrar yolları problemlerinizden kurtulmak ve zayıflamanıza katkıda bulunmak için sabahları maydanoz çayı içebilir, ödem atabilirsiniz. Zayıflama sürecinde günde bir kez tüketmek yeterlidir. Günde 1 ila 3 bardak arası tüketmek uygundur ancak daha fazlası önerilmez. Marketlerde veya aktarlarda hazır poşet olarak satılan maydanoz çaylarını içebileceğiniz gibi, kendiniz de evde kurutulmuş maydanozlardan çayınızı hazırlayabilirsiniz.

Maydanoz Çayı Tarifi

Bir bardak sıcak suyun içine 1 çorba kaşığı kurutulmuş maydanozu ekledikten sonra demlenmesi için 7-8 dakika bekledikten sonra tüketebilirsiniz. Ödem atmak için aynı zamanda maydanozun saplarını da çiğ şekilde kaynatıp içebilirsiniz.

Sadece zayıflamak için değil, sivilcelerden, kırışıklıklardan ve aknelerden kurtulmak, erken yaşlanma belirtilerini engellemek için de maydanoz çayından faydalanabilirsiniz. Gebe kadınların tüketmesi önerilmez.

Maydanoz çayı

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir