Muz Diyeti

Muz Diyetiyle Haftada 3 Kilo Verin

Haftada 3 kilo zayıflatan muz diyeti nasıl yapılır?
Muz diyeti, kilo vermek isteyen hanımların en çok denediği diyet programları arasında yer alır. Sindiriminin kolay olması nedeni ile çok hızlı bir şekilde kilo verme imkanı sağlar. Bunun dışında muz, lifli bir yapı içermekte olduğundan dolayı boşaltımda da kilo vermek isteyen kişiye kolaylık sağlamaktadır.

Muz diyeti hem kolay, hem de hızlı kilo verdiren bir diyettir. Muz, tatlı içeren yapısı nedeni ile de tatlı ihtiyacınızı gidermektedir.

Muz Diyeti Nasıl Yapılır?

Muz diyeti yapmak için aşağıdaki programı takip edebilirsiniz.

Sabah:

1 Bardak Soğuk Süt
2 Adet Muz
1 Çay kaşığı bal

Öğlen:

3 Adet Muz
2 Adet İsteğe bağlı küçük meyve ( Erik, kayısı, kiraz)
1 Kase Yoğurt

Akşam:
3 Adet Muz
1 Kase Yoğurt

Kısa sürede sağlıklı zayıflama sağlayan diyet listesi ile 7 gün boyunca uygulayarak sonuçları görebilirsiniz.

Bununla birlikte, bu diyetin bir detoks olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Diyet sırasında her gün en az 30 dakikalık yürüyüşler ya da hafif sportif hareketler yapabilirsiniz.

Muz Diyeti Kaç Kilo Zayıflatıyor?

Muz diyeti listesi

Aynı zamanda 2 litrelik su, ağır egzersiz yapıyorsanız 3 litre su tüketmelisiniz.

1 haftanın sonunda diyete ara verilmelidir. Bir süre hafif ve lifli gıdalar tüketmeye devam etmeli, belirli bir aradan sonra bu diyeti tekrar deneyebilirsiniz. Bu diyet ayda yalnızca 1 sefer yapılmalıdır. Mideyi temizlemek, bağışıklık sistemini temizlemek adına son derece güzel bir diyettir.

Bunun yanı sıra, öğünler sırasında günde 5 adetten fazla olmamak kaydı ile küçük meyve tüketebilirsiniz. Çok zorlanıyorsanız, muz ile kibrit kutusunu geçmeyecek büyüklükte peyniri yiyebilir, tokluk hissini elde edebilirsiniz. Bu liste ile haftada 2 ila 3 kilo verebilir, ideal bir vücuda kavuşmak için elinizden geleni yapabilirsiniz.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir