Tembeller İçin Zayıflama Yöntemleri

Yemeği seven ama spor yapmayı sevmeyenlere zayıflamak için sunulan seçenekler epey çok. Benim zamanım var acelem yok diyenler bu yöntemler ile yavaş da olsa kilo verebiliyorlar.

Yiyerek Zayıflama

Tembeller İçin Zayıflama Yöntemleri arasında en çok tercih edilen liste sıralaması şöyle;

 • Su için. Yemeklerden önce muhakkak bir veya iki bardak su için. Sizi tok tutacak ve az yemenize sebep olacaktır.
 • Değişiklik yapın. Yiyeceklerinizden kısamıyorsanız onları değiştirin. Örneğin salatınıza salata sosu koymak yerine sirke koyun. Hem yağ yakımı sağlayacaktır hem de salata sosu ile alacağınız kaloriye engel olacaktır.
 • Tatlınızı değiştirin. Tatlısız olmaz diyenler tatlı yiyin ama tatlınızı değiştirerek yiyin. Ağır hamur tatlıları yemektense bitter çikolata yiyin. Hem daha az kalori alacaksınız hem de yoğun tadı ile yemeniz gerekenden daha az yiyeceksiniz. Çünkü daha doyurucudur.
 • Porsiyonları küçültün. Kendinize bile çaktırmadan porsiyonlarınızı küçültebilirsiniz. Küçük tabaklarda yemek yeme alışkanlığı edinin. Bu sayede farkında olmadan az yemiş olacaksınız.
 • Hareket edin. Spor yapmayı sevmiyorsunuz tamam ama hareket şart. Kilo vermekten ziyade sağlıklı ve zinde olmak için gerekli. En azından yürüyen merdivenleri veya asansörleri kullanmayın. Yavaş hareket edebilirsiniz ama sonuçta hareket etmiş olmanız önemlidir.
 • İçeceklere dikkat edin. Asitli içeceklerdeki kalori oranı çok yüksektir. Gün içinde tat veren bir şeyler içmek istiyorsanız sade maden suyunuza bir dilim limon atın veya bir yaprak nane koyun veya çubuk tarçın atın. Eğer maden suyu sevmiyorsanız mineralli içme suyunuza da bunlardan birini ekleyebilirsiniz. Su sağlıktır.
 • Aç kalmayın. Kendinizi uzun süre aç bırakıp birden yemeyin. Uzun saatler sonundaki açlıkta kontrolsüz olursunuz. Sık aralıklarla yiyin. Muhakkak güne kahvaltı ile başlayın. Öğleden önce muhakkak bir meyve veya atıştırmalık bir şeyler yiyin. Öğle yemeğinden sonra ikindi vaktinde tekrar ek gıda alın. Bu ara öğünler sayesinde ana öğüne geldiğinizde çok aç olmayacaksınız.
 • Uyuyun. Az uyumak yemeğe sevk eder. Uzun süre ayakta olmanız ve çalışma şekliniz sizi açlığa veya abur cubur atıştırmalıklarına sevk eder. Özellikle akşamları televizyon karşında geçirilen vakitte bunlar artar. Bunun yerine uyuyun. Hem daha zinde olacaksınız hem de akşam yemek yememiş olacaksınız.

Teknolojik Yöntemler

Yağ aldırmak veya bölgesel zayıflamak olarak bildiğimiz yöntemlerde Tembeller İçin Zayıflama Yöntemleri arasında son günlerde tercih oranı yüksek yöntemlerden biri.

 • Conture programı ile kasların güçlenmesi sağlanarak yağlar kas’a dönüştürülüyor.
 • Ultrashape programı ile seçili bölgede yağ yakımı sağlanıyor.
 • Velashape programı ile kan dolaşımı hızlandırılarak ısı sağlanıyor ve yağların yakılmasına yardımcı olunuyor.
 • Aqualyx programı ile sorunlu bölgedeki yağların parçalanması ysağlanıyor.
 • Lipomasaj programı ile uzun süredir kalıcı olan yağların masaj yöntemi ile dağılımı sağlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi için reklam engelleyiciyi (ad-blocker) kapatır mısınız?