Tığ İşi Bebek Örgü Çeşitleri

Eğer örgü örmeyi bilmiyorsanız ve "ben örgü öremem" veya "sevmiyorum" diye düşünüyor ama el örgüsüne de bir o kadar özeniyorsanız şişlerle yapılan örgülerden değil de tığ işi yelek modelleri veya tığ işi elbise modelleri ile başlayabilirsiniz.

Eğer örgü örmeyi bilmiyorsanız ve “ben örgü öremem” veya “sevmiyorum” diye düşünüyor ama el örgüsüne de bir o kadar özeniyorsanız şişlerle yapılan örgülerden değil de tığ işi yelek modelleri veya tığ işi elbise modelleri ile başlayabilirsiniz.
Tığ işinin örgü yapımı şişle yapılan örgü stillerinden hem daha kolay hem de daha rahat bir ilerleyiş gösterdiği bilinir. Tığ ile yapılan elbise ve yelekler her zaman şiş ile yapılan örgülerden de daha farklı görülmektedir. Tığ ile yapılan işlerin üremesi ve ip rengi değişimi şişle yapılan örgülere göre daha kolay bir işlemdir. Yukarıda gördüğünüz yelek modelinde kullanılan beyaz renkte orlon ipten yapılmıştır.

Bebek yeleği örneği
Fakat daha farklı bir renk de kullanılarak bebeğin yaşına ve cinsiyetine göre de tasarlanabilir. Bunun yanı sıra rengarenk iplikler kullanarak da yapılabilecek bu model kot pantolon ve sıcak tutan bir penyeyle birlikte hoş bir takım oluşturabilir.

Kız Çocukları İçin Tığ İşi Elbiseler

Tığ işi elbise

Tığla yapılan kıyafetler sadece yeleklerle kısıtlı değildir. Tığ işinden son zamanlarda bebeklerin ve 3 yaşına kadar çocukların üzerinde gördüğümüz yukarıdaki resimdeki tipte elbiseler çoklukla kullanılmaktadır. Anneler çoğunlukla yapımı kolay olduğundan ve şık bir görüntü oluşturduğundan dolayı bu tip elbiseleri tercih etmektedirler.
Tığ işinin kolaylıklarından yararlanarak bilmeseniz dahi bebeğinize veya küçük kız çocuğunuza elbise örebilirsiniz. Tek ilmek ile örülen bu bebek elbise modeli renginde değişiklik yapılarak yapılabilir.

Tığ işi bebek yeleği

Tığ ile yapılmış bebek yeleği
Farklı bir tasarım istediğiniz taktirde elbiseyi rengarenk renkler kullanarak, farklı renklerde veya üzerine taş, boncuk ve kurdele dekorları ile süsleyerek de yapabilirsiniz. Küçük kızınızın da seveceği bu elbise için iyi bir ip seçmeniz önemlidir.

0/5 (0 Reviews)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir