Yağ Yakan 8 Egzersiz

Hem zayıflamak hem de formunuzu korumak için belki de her gün yapmanız gereken hareketler var. Hem yağ yakan hem de bel incelten 8 kolay egzersizi yaparak hayal ettiğiniz fiziğe sahip olabilirsiniz.

Daha sağlıklı olmak için aslında sporu hayatımızdan eksik etmemeliyiz. Ancak gerek hayat koşturmacası gerekse stres yönetimi konusunda pek başarılı olamayabiliyoruz. İşte bunun için kesinlikle sağlıklı olanı tercih etmeli ve beslenme alışkanlıklarımızı düzenlediğimiz gibi akşam yatmadan çok kısa bir süre ayırarak yapacağınız temel 8 hareket ile 29 günde gerçekten istediğiniz forma kavuşabilirsiniz.

Hayat ile daha barışık, daha pozitif, daha enerjik ve tabi ki daha sağlıklı olabilmenizi sağlayacak olan spor mutlaka bir şekilde yapılmalı. İster evinizde, ister bahçede ya da isterseniz akşam yatmadan hayatınıza dahil etmelisiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için aslında size sunacağımız bu 8 temel hareket ile hızlıca zayıflamaya hazır olmalısınız. Her gün kendinizi daha da motive etmeli ve geliştirmelisiniz. Mesela sevdiğiniz işi yapmalı ve bunu  yük olarak görmemeli, meditasyon yapabilmeli en azından en uygun zamanı yakalamalı ve doğru beslenerek egzersiz ile hayatınızın en güzel zamanlarını yaşamaya başlayabilirsiniz. Uyumu yakalamanız için kesinlikle temel iyileştirme yöntemlerini yani az önce saydıklarımızı hayatınıza dahil etmelisiniz. Egzersiz aşamasına gelince; kesinlikle çok zorlayıcı ve size sıkıntı çıkaracak olan tarzda egzersizleri tercih etmemelisiniz. Çünkü hem strese girer hem de sevmeyerek yaptığınız bir şeyden asla ve asla sonuç alamazsınız.

29 Günde Yağ Yakan Hareketler

Bugünden itibaren kas inşa edebileceğiniz ve vücudunuzdaki fazlalık yağları yakabileceğiniz muhteşem bir antrenman ile karşınızdayız. Emin olun ki; hem uygulaması kolay hem de akşam evde televizyon bile izlerken yapabileceğiniz, en fazla 15 – 20 dakikanızı alacak olan ve haftada ortalama 3-4 gün yapmanız gereken bir egzersiz programı. Yani bir gün yapıp, ertesi gün dinlenin ve sonra bir gün daha yapın ve sonra bir gün daha dinlenin. Bunu hafta boyunca tekrarlamaya başlarsanız gerçekten iyi sonuçlar alabileceğinizi siz de göreceksiniz.

1- Lunges

Önce dik durun ve ellerinizi çeneniz hizasında birleştirin. Daha sonra sağ ayağınızı çapraz geriye atın ve dizinizi yere değecek şekilde bükün. Ancak diziniz tam anlamı ile yere çarpmasın sadece değdiğini hissedin. Aynı şekilde sol ayağınızla da aynı hareketi yapın. Bir sağ bir sol.

2- Burpee

Yüz üstü kollarınızı yere paralel şekilde koyun ve ayaklarınızı geriye atın. Parmak uçlarınızı yere sabitleyin ve ardından kollarınızı yukarı atarak parmak üstüne kalkıp zıplayın.

3- Eşek Vuruş

Dizleriniz ve dirsekleriniz üzerinde yerde durun ve arından önce sağ sonra sol dizinizi geri ve yukarıya doğru kaldırın.

4- Squat Jack

Squat pozisyonu alın yani dizlerinizi omuz genişliğinde açın ve ardından ellerinizi çenenizin hizasında birleştirin. Daha sonra hızlı şekilde yukarı sıçrayın. Sıçrarken de ellerinizi yanlara doğru açın.

5- Yukarı itme hareketi

Şınav  çeker gibi pozisyon alın eller yerde sabit ama dizlerinizi yere koyun ve ayaklarınızı arkadan kenetleyerek şınav çekmeye başlayın.

6- Köprü

Sırt üstü uzanın ellerinizi yana açın ve yere sabitleyin. Daha sonra ayaklarınızı yere basın ve belinizle kalçanızı yukarı doğru kaldırın.

7- Yan Kaldırma

Tek kolunuzu yere sabitleyin ve yan durun. Diğer kolunuzu belinize koyun ve ayaklarınızı çapraz şekilde yere koyun. Sonra belinizden kalçanızı yukarı kaldırıp aşağı indirin.

8- Örümcek adam hareketi

Şınav pozisyonu alın sonra kollarınızı dirseklerinize kadar yere sabitleyin. Ardından ayaklarınızı parmak ucunda dursun. Sonra yandan önce sağ ayağınızı kendinize çekin sonra sol ayağınızı.

8 yağ yakan bel incelten hareketi için hazır mısınız?

Eğer spor yapıyorsanız bunları aynı şekilde spor salonunda da yapabilirsiniz ya da dilerseniz akşam evinizde bile kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak dikkat edin; herhangi bir bedensel rahatsızlığınız ya da sakatlığınız yoksa yapmalısınız. Vücudunuzda yer alan aşırı yağ aslında kasa dönüşmek için kullanabileceğiniz bir yakıttır. Biliyorum, kulağınıza ilginç geliyor ama bu en bilinmeyen gerçektir. Pek çok insan neden aşırı kiloluların daha hızlı zayıfladığını anlamaz. İşte asıl sebep budur. Aşırı yağlanma sonucu gerçekten hızlı şekilde kilo vermek ve kas yapmak daha da mümkündür. Doğru antrenman ve yöntemler ile tabi ki doğru beslenmeyi de hayatınıza dahil ederek, istediğiniz sonucu hemen alabilirsiniz.

Evde spor yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey yaralanma ve sakatlanmalardır. Bunun için kesinlikle ısınmalısınız. Yürüyüşün ardından hareketlerinizi yapabilirsiniz ya da güzelce esneme hareketlerinizi yaparak hemen ardından 8 temel hareketimizi yapmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın her şey istemekle başlıyor. Yeter ki kararlı olun ve bedenen kendinizde bu gücü bulun. Ayrıca her akşam yapacağınız ve sizin için aşağıda sıraladığımız 8 temel yağ yakma hareketinin en büyük destekçisi doğru beslenmedir. Özellikle yağ yakan yeşil sebzeleri tüketmeli, her gün sabah düzenli kahvaltı yapmalı ve sağlığınızı asla tehlikeye atmamalısınız. Aşırı yağlı yiyeceklerden, atıştırmalıklardan, sigara ve alkolden mutlaka mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Hayatınızı daha sağlıklı ve güzel geçirebilmek için size sunulan tüm bu güzelliklerden yararlanmalısınız. Asla acele etmeyin ve telaşa kapılmayın. Zaten “ben zayıflayamam” derseniz, asla başaramazsınız bunu da unutmayın! Öncelikle kendinizi motive edin ve sağlığınızı tehlikeye atmadan yapacağınız egzersizler ile istediğiniz sonuca ne kadar kolay ulaşabileceğinizi siz de fark edin!

Özellikle kış aylarında yaygın olan spor yapma isteği yaz yaklaştıkça daha da fazlalaşıyor. Çünkü yaz aylarına daha formda girmek isteyen ve daha da güzel görünmek isteyen insanların tercihi oluyor. İşte bunun için zamanınız var, henüz geç kalmış sayılmazsınız. Sadece kendinizle konuşun, kararınızı verin ve biran önce harekete geçin. Önce sağlıklı beslenmek için ya yardım alın ya da beslenme programınızı hemen düzenleyin. Hemen ardından gün aşırı yapmanız gereken hareketlerinizi günün hangi saatinde yapacağınızı planlayın. İşte hepsi bu kadar basit…

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir