Yağları Eritip Karın Düzleştiren 5 Egzersiz

Bu aralar tatlıları fazla kaçırıp biraz göbeğiniz çıktıysa ve karın bölgenizde yağlanmalar meydana geldiyse sizi yormayacak etkili bir egzersiz programı yapmanızın zamanı gelmiş demektir.

Zaman zaman yüksek oranda şeker içeren unlu mamülleri tüketmek zorunda kalıyor ya da bunları severek yiyoruz. Bu gıdalara asitli ve şekerli içecekleri de ekleyebiliriz. Ki bu ikili sizin formunuzu bozan başlıca unsurlardandır.

Sağlıksız beslenme, düşük oranda hareket ve spor ile ne yazık ki vücudumuzda kas kütlesi azalır ve yağlanmalar başlar. Bu da sarkık ve fit olmayan bir vücuda davetiye çıkarır. Uzmanlarca hazırlanan bu egzersiz programıyla günde 10 dakika çalışarak kısa sürede yağlarınızı yakıp kasa çevirebilirsiniz.

Yağ Yakma Egzersizleri

Egzersizlere başlamadan önce karnınız aç olmamalı ve mutlaka ısındıktan sonra başlamalısınız. Eğer ısınma hareketlerini yapmazsanız küçük sakatlanmalara olanak sağlayabilirsiniz.

Size sağlıklı ve seksi bir görünüm hazırlayacak egzersiz programımız 5 hareketten oluşuyor ve günde 10 dakika çalışmak yetiyor. Bu egzersizleri bol su içerek ve sağlıklı beslenerek desteklemeniz oldukça önemli. Haydi sizi daha fit ve sağlıklı gösterecek egzersiz programına geçelim…

1- Jump Push Ups

Jump Push Ups Hareketi

Egzersizimizin ilk hareketi jump push ups, yani vücudu yukarı zıplatma hareketinde tüm kuvveti kollardan ve omuzlardan alarak kalçadan altta kalan kısmı yukarı doğru itiyoruz. Bu hareket 12 kez tekrarlanmalıdır.

2- Ağırlıkla Dönme Hareketi

Ağırlıkla dönme hareketi

Asıl adı Dumbbell twists olan ve genelde ağırlık ile yapılan bu hareketi eğer ilk günlerde yapmakta zorlanırsanız hafifleterek ya da ağırlıksız da yapabilirsiniz. Vücudun belden alt kısmı sabit kalacak şekilde elde ağırlıkla birlikte önce sağa sonra da sola dönerek yapılıyor bu hareketimiz. Sırt, yere çok yakın olmamalı fakat çok da dik kalmamalısınız. Hareketi 12 kez tekrarlamanız bir günlük program için yeterlidir.

Ağırlıksız dönme hareketi

3- Topuğa dokunma hareketi

Topuğa dokunma hareketi

Bu egzersizde kolları öne doğru dik olarak açtıktan sonra vücudu belden kırarak öne doğru eğiliyoruz. Parmak uçlarımız topuklara değmeli ve burnunuz mümkün olduğunca bacaklara yaklaşmalı. Bu egzersizi aralıksız 10 kez tekrarlamalısınız.

4- Side Planks

Side plank egzersizi

Side planks pozisyonunda vücut ağırlığı sol ya da sağ kol-dirsek üzerine verilerek vücut yan olarak tutulur. Bu pozisyondayken kolu dik olarak dirsekten kırmadan yukarı kaldırılır. 2 saniye o şekilde tuttuktan sonra el bele indirilir. Bu hareketi her iki yönde 12’şer kez tekrarlamalısınız.

5- Kalça kaldırma pozisyonu

kalça kaldırma hareketi

Bu pozisyonumuzda kolları vücudun iki yanına avuç içleri yere değecek şekilde yerleştirelim. Kalçadan itibaren alt kısmı yukarı doğru 90 derece dik şekilde kaldıralım ve 3 saniye o pozisyonda tutup dizden kırmadan dik olarak indirelim. Aşağıda da 1 saniye tutup aynı posizyonu 12 kere tekrarlayalım.

Bu 5 egzersizi günde toplam 10 dakika yapmanız yeterli. 1 Hafta sonunda etkisini görmeye başlayacağınız bu programı dilediğiniz görünüme gelene kadar devam ettirebilirsiniz. Vücudunuz bu tempoya alıştığında set sayılarını da artırabilirsiniz. Ayrıca günde 8-10 dakika orta tempolu koşmanız da yağ yakımını hızlandıracaktır. Başarılar.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir