Yoğurt Diyeti Yorumlar – KAÇ KİLO VERDİM?

Yoğurt diyeti yapanlar kaç kilo zayıflıyor? Yoğurt diyeti kilo verdiriyor mu? Bu diyeti yapanların önerileri…

Zayıflamak herkesin en temel arzularından biri olmakla birlikte, diyet yapmak her zaman tercih sebebi değildir. Kilo verme ihtiyacı oluştuğunda da en kolay yoldan zayıflamak istenir. Bunun için hem hazırlaması pratik, hem ucuz, hem de lezzetli ürünlerle yapılan diyetleri uygulaması kolay olacaktır.  Yoğurt, son dönemin en revaçta olan zayıflama kürünün temel malzemesidir. Oldukça zengin bir içeriğe sahip olan yoğurt ile kolayca bir diyet programı oluşturabilir. Yoğurt süt ürünü olduğundan yüksek oranda kalsiyum içermektedir. B vitamini yönünden zengin olan yoğurt ayrıca; fosfor, magnezyum ve potasyum da ihtiva etmektedir. Kısacası yoğurt sayesinde kilo vermekle kalmadan vücudunuzu çok iyi besleyebilmektesiniz. Yoğurt diyeti yapanlar aradaki farkı gördüklerinde yoğurdu vazgeçilmez bir öğün haline getireceklerdir.

Yoğurt diyeti ile zayıflanır mı?

Yoğurt diyeti sayesinde kolaylıkla zayıflanabileceği bilinmektedir. Bu diyeti uygulayan pek çok kişi kısa zamanda fazla kilolarından kurtulmayı başarmıştır. Diyet programını yoğurt ile yapmanın ne tür faydaları olduğunu inceleyelim.

 • Sindirimi Kolaylaştırır

Yoğurdun metabolizmayı hızlandırma özelliği bulunmaktadır. Özellikle evde yapılan ve probiyotik içeren yoğurtlar maksimum fayda sağlamaktadır. Metabolizma hızlanınca hem sindirim hem bağırsaklar fonksiyonlarını yerine getirecektir. Böylece alınan fazla kalorilere elveda diyebilirsiniz.

 • Tok Tutar

Yüksek oranda vitamin ve mineral içeren yoğurdun besleyici özellikleri sayesinde tokluk hissi yarattığı bilinmektedir. Diyetisyenlerin diyet içeriği ne olursa olsun yoğurdu mutlaka eklemelerinin temel nedeni tokluk hissi sağlaması ve kan şekerini dengelemesidir.

 • Vücudu İçten Temizler

Yoğurdun toksinleri atma özelliği oldukça önemlidir. Özellikle zehirlenenlere yoğurt yedirilmesi toksin temizleme özelliğinden dolayıdır. Düzenli olarak 3 öğün yoğurt tüketilmesi sayesinde yağ yakımı hızlanır ve içten temizleme sağlanır.

Zayıflayanlar kaç kilo verdi?

Yoğurt diyeti sayesinde hızlı ve sağlıklı kilo verebilmek mümkün olmaktadır.  Sadece kilo vermekle kalmayıp, hayat kalitenizi de yükseltmektedir. Bu nedenle diyet sonrası da beslenmenizin bir parçası haline getirmeniz uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Yoğurt diyeti kadınlar kulübü kullanıcılarının yorumlarına göre 10 günlük bir diyet ile 5 kiloya kadar verebilme imkanı bulunmaktadır.

Yoğurt Diyeti Yapanların Yorumları

 1. Duygu Haznedar: Diyete geçen Mayıs ayında başladım. İlk günlerde birkaç gün zorlandım, başım döndü ama kendimi fazla yormamaya çalıştım ve Haziran ayının ortalarında 10 kilo zayıflamıştım. Şuan o kilomu koruyorum.
 2. Cemal Can Kuleli: Çok fazla güvenmesem de diyete ihtiyacım olduğu için bu tarife başlamıştım ve sadece 1 hafta içinde etkilerini görmeye başladım. 20 günde 6-7 kilo verdim. Artık kola içmiyorum ve hala 77 kilodayım. Teşekkürler.
 3. Cemile Türkmen: Evet kabul etmek lazım ki diyet biraz zor. Ama eğer kafaya taktıysanız mutlaka sonuç veriyor. 1 buçuk ayda 14 kilo zayıflayabildim ve bu benim için bir mucize. Tarif için de tutarkibu.com adresine teşekkür ediyorum.

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Yoğurt rejiminin farklı uygulanış yöntemleri olduğu bilinmektedir. Yoğurt diyeti pul biber ile yapılan yöntem oldukça popülerdir. Yoğurdun içine bol miktarda pul biber ekleyerek tüketmek sayesinde yüksek yağ yakımı gerçekleşir. Bunu hafif geçireceğiniz öğün aralarında kullanabilir ve yağların hızlıca yakımını sağlayabilirsiniz.

Öğün içlerinde 1 kase sade yoğurt tüketimi yapılan diyetler diyetisyenler tarafından en çok önerilen uygulamalardır.

Alternatif Kilo Verdiren Yoğurt Kürleri

5 Günlük Diyet:

 • Kahvaltıda 1 porsiyon yoğurt ve 1 bardak şekersiz çay
 • Öğlen 1 tabak sebze çorbası ve 1 porsiyon yoğurt
 • Ara öğünde 1 porsiyon yoğurt içine taze ya da kuru meyve ilavesi
 • Akşam 1 tabak mercimek çorbası ve 1 porsiyon yoğurt
 • Gün içinde minimum 2 litre su içilmelidir. Bu işlemler sırasıyla 5 gün boyunca tekrarlanmalıdır.
0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir