Anasayfa / Anne-Bebek / Bebekler için muzun faydaları

Bebekler için muzun faydaları


İçerdiği besin değerleri açısından çok zengin bir meyve olan muzun bebekler için faydaları

6. aydan itibaren katı gıdaya geçiş yapıldığı dönemlerde bebeklere muz yedirilebilir. İçerdiği zengin besin maddeleri ile bebeklerin gelişimine büyük katkıları vardır.

Bebeklere muz ne zamandan itibaren verilebilir?

Minik yavrularımıza 5 ayın sonu 6. ayın başı gibi katı gıdalara alıştırmaya başladığımız bebeğinize doktorunuz sakıncalı görmediği sürece normalde Muz meyvesini rahatlıkla yedirebilirsiniz.

Tadı ve yumuşaklığı ile bebeklerin hoşuna giden Muz’un bebeklere ve çocuklara çok faydalı bir besin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İçerdiği potasyum, C ve E Vitaminleri ile kalp işlevlerini ve kan basıncını düzenler, güçlendirir. Ayrıca muz tam bir lif deposudur.

Bebekler muz yer mi?

Elbette. Katı gıdaya geçildiği dönemden itibaren en yararlı besinlerden biri muzdur. Hem yemesi kolaydır hem de çok faydalı ve besleyicidir.

Dikkat etmeniz gerekenler:

Muz, fazla yenildiğinde kabızlığa neden olduğundan özellikle bebeklerde günde en fazla 1,1 buçuk muz önerilir. Bebeklerin muz yemesi aşırıya kaçıldığında zararlı olabilir.

Önerilen bilgi:

Muz Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Sizin için önerilenler;

Soğanlı Süt

Soğanlı Süt Faydaları

Toplam:  Pinterest102 WhatsApp Twitter0 Messenger Soğanı sütle karıştırıp biraz beklettiğinizde onlarca hastalıktan koruduğuna ve iyileştirdiğine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçeriği faydalı bulduysanız paylaşabilirsiniz :)
Kapat