Birlikte Tüketildiğinde İnanılmaz Fayda Sağlayan Besinler

Besinlerin faydalarını paylaşıyoruz, bu kez iki besini bir arada tükettiğinizde ortaya çıkan inanılmaz faydalarından bahsedeceğiz.

Bu gıdaları birlikte tüketin ve aşağıdaki faydaları keşfedin…

Elma ve Bitter Çikolatanın Faydaları

Elma, doğal antioksidan kaynağı olması ile bilinir. Ayrıca bitter çikolata da çikolatanın doğal haline en yakın hali. Peki bu iki besini tükettiğinizde hangi faydaları alacaksınız?

Bitter çikolatada yüksek miktarda bulunan kateşin ve elmada bulunan A vitamini  hem beyin aktivitelerini güçlendirir hem de bağışıklık sistemini korur ve güçlendirir. Bunun yanında kalp ve damar sağlığını koruyan bu ikili kanserden de koruma özelliği ile kanser riskini en aza indirebilmektedir.

Domates ve Karaciğer

Vücuttaki demir eksikliği şu durumlara sebep olmaktadır;

  • Halsizlik
  • Kronik yorgunluk
  • Metabolizma yavaşlığı
  • Kalp ve damar sağlığı bozukluğu

Bu rahatsızlıklara maruz kalmamak ve vücudunuzu güçlendirmek için ciğer yerseniz ciğerin sağladığı demir ve domatesin barındırdığı C vitamini ile dengelediği demir dengesi sağlayarak yediğiniz karaciğerin faydalarından tamamen yararlanmanız mümkün olur.

Maydanoz ve Limonun Faydaları

Maydanozun turunçgiller ile yüksek miktarda uyumu söz konusudur. Maydanozun, içinde bulunan demir, C vitamininin kan dolaşımına daha hızlı ve etkili emilimini sağlar.  Bu kıymetli vitamin ile bağışıklık sistemimizi güçlendirmek ve metabolizmamızın hızlanması kolaylaşıyor.

Bu ikiliyi sık sık tüketerek vücudunuza çok sayıda fayda sağlayabilirsiniz.

Önerdiğim yazım: Limon Suyunun Faydaları

Sebzeler ve Yoğurt

Yoğurt ile sebzeleri bir arada yemek vücudunuza sağlayabileceğiniz en faydalı şeylerden biridir diyebilirim. Doğal, katkı maddesi ve gıda boyası içermeyen yoğurtları tercih etmelisiniz. Kalsiyum bakımından zengin olan yoğurt, ayrıca mide fonksiyonlarını ve bağırsak sağlığını iyileştiren etkili bir besindir. Yoğurt ile birlikte havuç ve kereviz tükettiğinizde bu sebzelerin faydaları artacaktır.

Bu vitamin hazinesinden en iyi şekilde yararlanmak için günde bir kez tüketmenizi öneririm.

Yulaf Ezmesi ve Portakal Suyu

Burada bahsi geçen portakal suyu elbette sıkma olan doğal portakal suyu.

Bu ikiliyi tükettiğinizde sindirim sisteminizi geliştirir ve toksinlerin hızla vücuttan atılmasını sağlayacaksınız. Yulaf ezmesi ve portakal suyu fenolleri barındırdığından  metobolizma hızlandırmak için etkili bir kaynaktır.

Yeşil çay ve Limonun Faydaları

Yeşil çayı limon sıkarak içerseniz birçok faydasına vakıf olacaksınız. Bu ikilinin başlıca faydaları;

  • Susuzluğu giderir
  • Enerji takviyesi sağlar
  • Bağışıklığı güçlendirir
  • Toksin atar.

Yeşil çaya limon eklediğinizde bu faydalardan daha fazla yararlanacağınızı hatırlatmakta yarar var.

Domates ile Zeytin Yağı

İtalyanların vazgeçilmezlerinden olan bu ikili sayesinde kalp ve damar rahatsızlıklarının sayısının çok aza düştüğünü biliyor muydunuz?

Bu ikilinin faydaları domatesin içeriğindeki likopenin kalp ve damar sağlığını korumasından kaynaklanır. Ayrıca ateroskleroz ve malign tümör oluşumunu ve ilerlemesini engeller.

Zeytinyağı ile birlikte domates yerseniz likopenin vücut tarafından daha hızlı emilerek faydalarının en üst seviyeye ve hıza erişmesini sağlarsınız.

Et ile Biberiye Tüketmek

Kırmızı et, elbette çok faydalı bir besindir. Eti haşlama ya da ızgara yolu ile tüketmek en faydalı olan yöntemleri. Eğer kızartma yolu ile pişirmek isterseniz kanserojen etkilerinden korunmak için yapmanız gereken birkaç şey var.

Kırmızı et pişirmeden önce üzerine biberiye serperseniz zararlı etkilerinden korunmuş olursunuz.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir