Cilt Kırışıkları Nasıl Giderilir?

İnsan yaşamının belirli evrelerinde karşılaşılan cilt kırışıklıkları çok da sorun edilecek bir durum değildir. Çözümleri pratik ve az maliyetlidir.

İnsan yaşamının belirli evrelerinde karşılaşılan cilt kırışıklıkları çok da sorun edilecek bir durum değildir. Çözümleri pratik ve az maliyetlidir.

Merhaba arkadaşlar,

Cilt kırışıklıkları özellikle 30-35 yaştan itibaren başlamakla birlikte bazen daha öncesinde de karşılaşılan sorunlardandır. Cilt kırışıklıkları için birkaç çözüm sunacağım.

  • Salatalık Maskesi

Salatalık maskesi akla gelen ilk seçenek olsa da etkisi büyüktür ve genelde işe yaramaktadır. Düzenli yapıldığında günden güne azaldığını farkedeceksiniz.

Spa Facial Mask.Dayspa
Spa Facial Mask.Dayspa

Nasıl yapılır?

1,5-2 salatalık ezilerek suyu çıkarılır. Suyu elde edildikten sonra bir miktar süt ile iyice karıştırılır. Krem kıvamına geldikten sonra bir kaba boşaltılır. Burada birkaç dakika dinlendirilen krem, maske olarak yüz bölgesine sürülür.

  • Banyodan 1 Saat Önce Uygulanan Krem

Acıbadem yağı, pirinç unu ve taze yumurta sarısı bir kaba koyularak çırpılır. Krem kıvamına gelene değin karıştırılması gerekir. Krem kıvamını aldıktan sonra birkaç dakika dinlendirilir.

Bu krem, banyoya girmeden bir saat önce kırışık olan bölgelere masaj eşliğinde sürülür. Düzenli uygulandığında sonuç vermektedir. Oda sıcaklığında ışık görmeyecek şekilde saklayınız. Ve her kullanımdan önce karıştırmayı ihmal etmeyiniz.

cilt-kirisiklikleri

  • Yatmadan Önce Sürülmesi Gereken Krem

Ihlamur vücudumuza sayısız yararı olduğu gibi cilt bakımı için de çok yararlı bir bitki.

Ihlamur çiçeği ve yaprakları öncelikle bıçakla kesilir. Ardından iyice ezilir. Bir miktar sütle karıştırıldıktan sonra oluşan karışım Salatalık suyu ile birleştirilerek krem kıvamına gelene kadar yoğurulur. Krem kıvamına geldiğinde birkaç dakika dinlendirilir. Bu kremi yatmadan önce cildinize uygulamanız gerekmektedir.  Düzenli kullanılmalı ve kullanmadan önce yağı üste çıkacağı için karıştırılması gerekmektedir.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir