Yüzdeki Kırışıklıkları Nasıl Yok Edilir?

Uzmanlardan denenmiş yüzde oluşan kırışıklığı giderme yöntemleri...

İnsanların yaşadıkları strese ve yoğun iş temposuna bağlı olarak alında, göz altlarında, çenede ve yanaklarda kırışıklık yaşanabilir. Yaşlanma belirtisi olarak görülen ve insanların daha yaşlı görünmelerine neden olan bu kırışıklardan ise bazı yöntemlerle kurtulmaları mümkün. Peki, yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir?

Alındaki Kırışıklıkları Yok Eden Tarifler

Bu karışımları düzenli olarak ve uzmanlar tarafından belirtildiği şekilde kullanılarak alındaki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Alında yaşanan kırışıklıklardan kurtulmak için; yeşil elma, zeytinyağı, gül suyu ve süt kullanılabilir.

Kırışıklık Gidermek İçin Yeşil Elma

  • Yarım yeşil elma,
  • 4 adet üzüm tanesi
  • İki buçuk yemek kaşığı aloevera

Bu malzemelerin kıvam olarak macun haline gelene kadar blenderdan geçirilmesi gerekiyor. Yaklaşık olarak yarım saat boyunca macun haline gelen maskenin alnınızda kalmasını sağlayın. Yarım saat geçtikten sonra soğuk su yardımı ile kuruyan alnınızı durulayın.

Haftada bu macunu üç kez yüzünüze sürerek alnınızdaki kırışıklıkların kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

Peki, yeşil elma macunu uygulandığı cilde herhangi bir zarar verir mi? Alındaki kırışıklıkları gidermek için kullanılan bu macunun herhangi bir yan etkisi ya da olumsuz özelliği bulunmuyor. Bu nedenle yeşil elma macununun cilde zarar vermeyeceği net bir şekilde söylenebilir.

Bu tarifi yüzünüzdeki farklı bölgelere de uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı Mucizesi

Kırışıklıklara Veda: Yeşil Elma, Zeytinyağı ve Gül Suyu Maskeleri

Zeytinyağı oldukça faydalı ve insanların fazlaca tüketmesi gereken bir besin kaynağıdır.

Bu karışımı elde etmek için;

Bir buçuk yemek kaşığı vazelini, balı ve zeytinyağını güzelce karıştırmanız gerekiyor. Bir tabağın içinde vazelinin eriyene kadar karıştırılması sonrasında ise bal ve zeytinyağı eklenerek karışım hazırlanıyor. Hazırlanan karışımın masaj yolu ile cilde güzel bir şekilde uygulanması gerekiyor. Akşamları yatmadan önce bu karışımın düzenli kullanılması halinde cildinizdeki kırışıklıkların minimum seviyeye inmesini sağlayabilirsiniz.

Eşsiz Karışım Süt ve Gül Suyu

Alın Kırışıklıklarını Gidermek İçin 3 Mucizevi Karışım

Ciltte oluşan kırışıklıkları azaltmak için tercih edilen bir diğer karışım da süt ile gül suyunun karıştırılmasıdır. Bu karışımın hazırlanması için;

  • İki buçuk yemek kaşığı süt,
  • 1 yemek kaşığı Hint yağı
  • 2 yemek kaşığı gül suyu

karıştırılması gerekiyor. Hazırlanan karışımın pamuk ya da peçete ile kırışık olan bölgeye sürülmesi ve en az on dakika cildinizde bekletilmesi gerekiyor. On dakika sonrasında yüzünüzü durulayıp yatabilirsiniz. Bu işleme iki hafta kadar devam ederek kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yüz Kırışıklıklarına Doğal Çözümler: Evde Yapabileceğiniz Etkili Tarifler

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir