Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Makyaj, kadınların kendilerini daha güzel ve iddialı hissetmek için başvurdukları bir yöntemdir. Her genç kadın makyaj yaparak güzelleşmek ve iddialı olmak ister. Makyaj yöntemleri arasında birden fazla teknik bulunmaktadır.  Günlük hayatta sade tarzda seçimleri tercih edilirken, düğün ve davet gibi daha özel günler için de daha özel ve yoğun makyaj türleri tercih edilmektedir.

Yaşınıza Siz Karar Verin

İleri makyaj tekniklerinde birçok hile bulunmaktadır. Makyözlerin sıklıkla kullandığı bu yöntemler ciltteki kusurları örterek daha farklı bir görünüme sahip olmasına olanak sağlar.  Olgun kadınlara uygulanılan bazı makyaj hileleri ile de kişi olduğundan genç bir görünüme sahip olabilmektedir.  Her geçen gün artan yeni teknikler ile artık kendi evlerinde bile bu gizli teknikleri uygulayabilmekte ve istedikleri makyajı kendileri de uygulayabilmektedir. Bilinen ve uygulanan her bir sır detay ile görünüm bir o kadar gençleştirilebilir.

En Çok Tercih Edilen Makyaj İpuçları

Genç gösteren makyaj hileleri

 • Öncelikli olarak yapılması gereken makyaja başlamadan önce cildi temizlemek ve bir nemlendirici kullanmaktır. Aksi durumlarda cilt fondöteni geri kusar ve pürüzlü bir görünüme sebep olur.
 • Başlamadan önce kirpikleri makas ile kıvırmak, genç ve enerjik bir görüntü oluşturur. Makyaj sırasında da çok katmanlı rimeller yerine tek kat bir rimel uygulanmalı ve kirpiklerde ince bir görünüm elde edilmelidir. Yoğun kirpikler zamanla düzleşmekte ve koyu makyaj da yaşı ortaya çıkarmaktadır.
 • Tercih edilecek tonlar açık renkler olmalıdır. Koyu tonlar daime yaşı büyük göstermektedir. Pembe tonlar, gençliğin iksiri olup, daima hoş bir izlenim bırakmaktadır.

Gençleştiren makyaj ipuçları

İfadelere Önem Verin

 • Makyaj yaparken cilt hatları belirginleştirilmelidir. Sivri veya kavisli kaşlar, far ile desteklenmeli ve yüze ifade kazandırılmalıdır.
 • Göz çevresinden başlayan çizgiler kapatıcılar ile muhafaza edilmekte ve dikkat bu bölgeden dağıtılmalıdır.
 • Göz makyajında çok donuk siyah tonlar sert bir görünüşe sebep olmaktadır. Bunun yerine daha kahve tonlar ile makyaj yumuşatılmalıdır.
 • Dudak çevresindeki iz ve çizgiler aydınlatıcı ile dağıtılmalı ve kapatılmalıdır. Böylece yaşı gizleyerek daha genç görünmek mümkün olur.

Makyaj Hileleri

 • Göz kapakları artan yaş ile birlikte düşmeye başladığı için, makyaj sırasında uygulanacak eyeliner ile bu kapakların görünümü düzeltilmelidir. Birçok kadının makyaj sırasında uygulayabileceği bu yöntemler ile olduğundan daha genç bir görünüme sahip olmak mümkündür.
0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. İstanbul da Anadolu yakasında
  yaşıyorum evde hobi işleriyle ilgileniyorum günde 6.7 saat zamanımı ayırabilir im

 2. Merhaba, Elazığ merkezde oturuyorum evde her türlü paketleme işini yapabilirim geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 3. Bursa’da yaşıyorum. Üniversite mezunu aşçıyım, şuan çalışmıyorum. Evde hobi isleriyle ilgileniyorum. Günde 12 saatimi gerekirse fazlasınıda ayırabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir