Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

Kış aylarının yaklaşmasıyla burun tıkanıklıklarımız da mevsime bağlı olarak oluşmaya başladı. En pratik ve sağlıklı yollardan burun tıkanıklığınızı açacak yöntemler

Kış aylarının yaklaşmasıyla burun tıkanıklıklarımız da mevsime bağlı olarak oluşmaya başladı. En pratik ve sağlıklı yollardan burun tıkanıklığınızı açacak yöntemler.

Burun tıkanıklığı, ağızda kuruluk, seste değişme, nefes alamama gibi sorunlara yol açar ve bir müddet sonra sinire sebep olur. Sürekli ağız açık halde gezmek insanı daha fazla yorar. Bu yüzden burun tıkanıklığı hiç sağlıklı bir durum değildir. En kısa sürede edebiliyorsak kendimiz, edemiyorsak doktorumuz tedavi etmelidir.

Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanan burunlarımız için birkaç doğal önerimiz var. (Öneriler birbirinden bağımsızdır. İstediğinizi deneyebilirsiniz.)

  • Kaynayan suya okaliptus yapraklarını atın. Biraz demlenmesini bekledikten sonra bir kaseye aktarın. Ardından kasenin tam üzerinde burnunuza su kaçmayacak şekilde yaklaşarak derin nefesler alın-verin. Burnunuzu daha etkin kullanmaya özen gösterin. Birkaç seferden sonra burnunuz açılacaktır.

Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

  • Defne yaprağı, adaçayı ve tarçını 10 dakika sıcak suda bekletin. Daha sonra bardağın üzerinde derin nefesler alıp vererek burnunuza buharın ve kokuların gitmesini sağlayın. 2-3 dakika uyguladıktan sonra tıkanan burnunuz açılacaktır.
  • Bir bardak suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi dökün. Ardından 2 yemek kaşığı bal ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra 2-3 dakika dinlendirin. Daha sonra için.
  • Bir çaydanlıkta suyu kaynatın. Daha sonra başınıza bir havlu alarak buharın dışarıya çıkamayacağı şekilde etrafınızı kapatın. Bir dakika kadar buhar soluyun. Burnunuzu temizledikten sonra tıkanıklık geçecektir.

Burun tıkanıklığını açan yöntemler

Bu önerileri eğer çocuk ya da bebeğinize uygulayacaksanız sıcak suya karşı çocuğunuzu koruyunuz. 

Arkadaşlar bu öneriler tıkanıklığın şiddeti ve rahatsızlığınıza göre sayı ve zaman olarak azalıp artabilir. Bunu ayarlamak, denemek sizin elinizde.

Geçmiş olsun 🙂

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir