Doğalgaz Faturasını Yarı Yarıya Düşürme Yöntemleri

Bu yöntemleri uygulayanlar doğalgaz faturasından yarı yarıya tasarruf ediyor. Kışın hem çok ısınıp hem de az fatura ödemek için bu birkaç basit çözümü uygulamanız yeterli.

Son zamanlarda doğalgaza gelen zamlar sebebiyle insanlar gelen kabarık faturalarını düşürme konusunda çok farklı yöntemlere başvurmaktadır. En çok başvurulan yöntem olan kombinin derecesini düşürmek çözüm olarak görünse de sıcak bir ev ortamı için çok da uygun bir çözüm değildir. Bunun dışında yalıtım konusunda farklı yollara başvuranlar olsa da kar sağlayan çözümler sayılmazlar..

Pencere ve kapıların kenarlarının süngerle çevrilmesi soğuğun içeri girmesini bir nebze de olsa azaltmaktadır.  Kalorifer petekleri genellikle camların önünde bulunmaktadır. Bunun sebebi soğuğun bu kısımlardan içeri girmesidir. Bu sebeple doğalgazdan daha verimli bir ısınma elde edebilmek için pencerelerle ilgili çözümlere bakmak daha uygun olacaktır. Bu konuda neler yapılabilir diye düşünüldüğünde tecrübeyle sabit olan camları mantolama sistemlerine bakmak gerekmektedir.

Soğuğu Kesen Balonlu Naylon Yöntemi

Soğuğu kesen baloncuklu naylon yöntemi

Dünya üzerinde havaların en soğuk olduğu ülkelerde insanların ısınma konusunda uyguladıkları yöntemleri incelemek gerekmektedir. Dünyanın soğuk bölgelerinde onyıllardır bu çareye başvuranlar bulunur. Bu yöntem oldukça etkili bir yalıtım yöntemidir. Balonlu naylon yöntemi dışarıdan içeriye gelen havanın büyük oranda engellemesine yardımcı olur. Çok rahatlıkla bulabileceğiniz baloncuklu naylon dediğimiz ve paketleme işinde kullanılan malzeme ile bu işi yapmak mümkün.

Bu uygulama Sibirya ve Rusya’da çok fazla uygulanmaktadır ve etkili bir yöntemdir.

Balonlu Naylon İle Doğalgazdan Nasıl Tasarruf Edilir?

Baloncuklu naylonun yalıtım amaçlı cama uygulanması oldukça basit. Camın boyutlarında kesilen naylonun cama uygulanacak kısmı ıslatılır. Cam da ıslatılır. Naylon malzeme cama yapıştırılır. Bu uygulama yapıldıktan çok kısa bir süre sonra mekanın havasının hemen ısındığını göreceksiniz. Baloncuklu naylon doğalgaz faturalarınızın kısa sürede düşmesini sağlayacak bir yöntemdir.

Aynı uygulamayı alüminyum folyo ile de yapmanız mümkündür. Aynı sonucu alacaksınız. Alüminyum folyoda tek sıkıntı mekanın biraz karanlık olmasıdır. Bu yöntemler sizin sıcak bir kış geçirmenize yardımcı olacak yöntemlerdir. Hem ısınıp hem de düşük doğalgaz faturası ödemek için bu yöntemi uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

DOĞALGAZ FATURASINI DÜŞÜREN 13 İPUCU

Faturayı %50 Düşüren Baloncuklu Naylon Yalıtımı

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir