Greyfurt Diyeti (haftada 4 kilo)

Hızlı kilo vermek isteyenler greyfurt diyeti ile 1 haftada 4 kilo zayıflayabilirler.  Kısa sürede sağlıklı zayıflama için greyfurt kürü..Öncelikle hiçbir sağlık sorununuz yoksa vermek istediğiniz kilo miktarı 5 kilodan fazla değilse bu diyet tam size göre. Greyfurt, içerdiği enzimler sayesinde kanseri önlemekten tutun kolesterolü düşürmeye, cilt problemlerine iyi gelmeye özellikle akne gibi sorunlarınız varsa olumlu sonuçlar elde etmeye yarayan mucizevi bir meyvedir. Bunun yanı sıra içerdiği C vitamini sayesinde diş eti kanamalarına, metabolizmayı hızlandırmaya kadar pek çok özelliği de barındırır. 1 greyfurtta ortalama 50 kalori ve 80 mg C vitamini içerir.

Greyfurtun Faydaları

Greyfurtun içinde lycopene ve liminoids gibi maddeler vardır. Bu maddeler birçok kanser türüne karşı koruyucu etki sağlıyor. Bu kanserlerin başında prostat kanseri vardır. Bunun yanı sıra naringin ve naringenin gibi flavonoitlerin’de ağız kanserini azalttığı görülmüştür. Antioksidan özelliği olan greyfurt, cildin kolajen yapısını güçlendirerek sivilceleri azaltmaya da yardımcı oluyor. Yapılan araştırmalar Greyfurt cilt üzerinde emildiğinde 72 saat kadar kalabiliyor. Buda greyfurtun uzun süre kalması cilt üzerinde olumlu etkilere sebep oluyor.

Greyfurt Kürü

Malzemeler,

  • 1 adet büyük boy greyfurt
  • 1 adet büyük boy limon
  • 1 litre sıcak su
  • 1 yemek kaşığı kuru nane

Hazırlanışı;

Greyfurt ve limonu bol suyla yıkayın. Sonra kabuklarıyla birlikte doğrayın. Tencereye greyfurt, limon, kuru nane ve sıcak suyu alıp karıştırın. Tencerenin kapağını kapatıp bir taşım kaynatın. Sabaha kadar bekletip ertesi gün,  greyfurt kürünüzü süzüp bir şişe veya sürahiye alın. Günde 3 kez,  aç veya tok karnına greyfurt küründen bir bardak için.

1 hafta sonunda 4 kilo zayıfladığınızı fark edeceksiniz.

İlaç Kullanıyorsanız

Alerji ilacı kullanıyorsanız, kolesterol, HIV tedavisinde kullanılan ilaçlar, bazı antidepresan ve antihipertansifleri ilaçları kullananlar dikkatli içmeleri gerekir. Bir bardak greyfurt suyu istenmeyen sonuçlar doğurabilir. O yüzden önce doktorunuza danışıp daha sonra bu kürü içebilirsiniz. Greyfurt suyu 24 saatte kadar etkili olabiliyor.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir