Haftada 3 Kilo Verdiren Ayran Diyeti

Yaz aylarının gelmesi ile kilo verme çalışmaları da başlarken kalın kışlık elbiselerden kurtulup ince elbiseler giyilmesi ile kiloların daha belirgin hale gelmesi, kilo verme zorunluluğunun daha fazla hissedilmesine neden olur.

Uzmanlar ve diyetisyenler tarafından önerilen ve farklı beslenme seçenekleri ile belirlenen diyet programları, çoğu zaman insanları zorlasa da kısa süre içerisinde sağlıklı bir biçimde kilo verilmesine yardımcı olur. Kişilik analizlerine göre planlanan ve uygulamaya konulan bu diyetler, disiplinli bir biçimde uygulandığı takdirde başarıya ulaşmaktadır. Bazı ürünlerin yenilip yenilmemesi ve buna bağlı olarak kişilik analizinde o insanın kilo vermesinde yardımcı olan besinlerin tercih edilmesi bu sürecin desteklenmesinde oldukça önemlidir.

1 Haftada 3 kilo zayıflatan diyet

Son zamanlarda adı oldukça sık duyulan ve uygulayan kişiler tarafından önerilen diyetlerin başında ise Haftada 3 Kilo Verdiren Ayran Diyeti gelmektedir. Disiplinli bir şekilde uygulandığı takdirde haftada en az 3 kilo verilmesine yardımcı olan bu diyet ile zayıflayanlar, son zamanların en çok uygulanan diyeti için tavsiyede bulunmaktan geri kalmıyorlar.

Haftada 3 Kilo Zayıflatan Ayran Diyeti

Ana Besin Kaynağı Ayran

Ayran Diyeti, bir hafta boyunca ana besin maddesinin ayran olduğu ve bu sayede metabolizmanın hızlandırılarak zayıflamaya yardımcı olmasına denilmektedir. Bir hafta boyunca uygulanan bu diyet aynı zamanda bağırsakların temizlenmesinde ve midenin kendini toplayarak karın bölgesinde sıkılaşmaya da yardımcı oluyor. Uygulanması son derece basit olan bu diyet aynı zamanda diğer yüksek maliyetli diyet programlarından da ayrılıyor.

  • İlk Gün; Diyetin uygulanmaya başladığı ilk gün sabah kahvaltısında üç bardak ayran içilmesi, öğlen yemeğinde ve akşam yemeklerinde de üçer bardak ayran içilmesi gerekiyor. İlk gün ayrandan başka bir besin tavsiye edilmeyen diyette istenildiği kadar su ve kalorisiz sıvı tüketilmesi serbest.
  • İkinci Gün; İkinci gün ise ilk gün gibi sabah kahvaltısında üç bardak çay içilmesi ile başlıyor. Öğle yemeğinde ise iki bardak ayran içilmesi gereken diyette akşam yemeğinde bir bardak ayran ile dilenildiği kadar meyve tüketilmesinde sakınca görülmüyor.
  • Üçüncü Gün; Sabah, Öğlen ve Akşam ikişer bardak ve akşam yemeğinde sınırsız çiğ sebze yenilmesine dayanıyor.
  • Dördüncü Gün; Sabah, Öğlen ve Akşam yemeklerinde ikişer bardak ayran ve akşam yemeğinde yağsız ve tuzsuz patlamış mısır yenilmesini öneriyor.
  • Beşinci Gün; Sabah ve Öğlen ikişer bardak ayran içilmesi ve akşam yemeğinde bir bardak ayran ile bir sade soda içilmesini öneriyor.
  • Altıncı Gün; Sabah ve Öğlen ikişer bardak ayran ile akşam bir bardak ayranın yanında dilediğiniz kadar bitki çayı içilmesi,
  • Yedinci ve Son Gün; Sabah ve Öğlen ikişer bardak ayran ile akşam bir bardak ayranın yanında dilediğiniz kadar sebze çorbası içilmesini öneriyor.

Bu bir haftalık sürecin devam etmesi bazı sağlık sorunlarına neden olabileceğinden bu sürenin dışına çıkılmaması ve bu diyetin tekrar uygulanması için de arda dört haftalık bir sürecin olması gerekiyor.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir