Hurma Diyeti

Hurma diyeti ile haftada 3-4 kilo verin! Hurmanın faydaları, diyet listesi ve uygulanışını öğrenin. Sağlıklı zayıflama için detaylar. Detaylar için tıklayın!

Birçok faydası ile bilinen Hurma Diyeti için sizlere harika bir diyet listesi hazırladık… Hurma diyeti ile haftada 3-4 gün zayıflayabilirsiniz.

Hurma, Ramazan Ayında sıklıkla tükettiğimiz, özellikle tatlı ihtiyacımızı karşılayan başlıca gıdalar arasında yer alır. Hurma diyeti, kadınların erkeklere nazaran daha fazla yapmış olduğu diyet türleri arasında gelir.

Peki hepimizin merak ettiği bu hurma diyeti nasıl yapılıyor hep beraber değinelim mi?

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma sayesinde zayıflamak ve dilediğiniz vücut ölçülerine ulaşmak için önerilerimize uymanız yeterli. Uygulayacağımız hurma diyeti programı

Sabah:
1 Kase Yoğurt
2 Dilim Kepekli Ekmek
2 Adet Hurma

Ara öğün: 1 fincan yeşil çay, 1 avuç leblebi ya da çiğ badem

Öğlen:
5 Adet Hurma
Bol limonlu bir tabak salata
1 Kase Yoğurt

Akşam:
Sadece yeşillik kullanarak hazırlayacağınız 1 kase salata ya da 1 kase yoğurt
Sebze yemeği
5 Adet Hurma

Hurma diyeti nasıl yapılır?

Yukarıda vermiş olduğumuz diyet listesi ile zayıflamanız hiç tahmin etmeyeceğiniz kadar kolay olacaktır. Liste üzerinde küçük oynamalar yapmanız mümkündür. Salatada yağ ve tuz kullanmamanız kilo vermeniz açısından size son derece yardımcı bir etkendir. Bunun yanı sıra hurma diyeti yaparken, bir öğünde yiyeceğiniz hurma sayısının 5’i geçmemesine kesinlikle önem vermeniz gerekmektedir. Aksi halde kilo vermek adına başlatmış olduğunuz bu süreç, sizin için çok sancılı bir hal alabilir. Elde etmek istediğiniz sonucun tam tersini görmeniz de kaçınılmaz olur.

Bu diyet programını birer gün aralıklar ile haftada 3 ya da 4 gün uygulamanız tavsiye edilir. Üst üste yapılması halsizlik sonucu yaratabilir. Birer gün ara ile yapıldığında haftada 3-4 kilo zayıflamanız muhtemel sonuçlardandır.

Hurma, özellikle diyabet hastalığı çeken kişiler için önerilen diyetler arasında yer almaz.

İçeriğinde bulunan doğal glikoz ile beraber, hurmanın faydaları ile açlık şekerinizi büyük oranda yükseltebilmektedir. Hurma diyeti sayesinde zayıflayan pek çok birey bulunmaktadır. Siz de bu diyeti yapabilir ve sağlıkla zayıflayabilirsiniz.

Önerilerimiz:

  • Diyet listesinde ekmek için değişiklik yapmanız önerilmez.
  • Diyet süresince günde en az 2 buçuk litre su tüketmelisiniz.
  • Günde yarım saat yürüyüş yaparak sonuçları daha da hızlandırabilirsiniz.
  • Diyet listesi öneri amaçlıdır, tıbbı geçerlilik taşımaz. Uygulanmadan önce aile hekimine başvurulması önerilir.
0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir