İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü

Dr. İbrahim Saraçoğlu zayıflama kürü denince ilk akla gelen isimlerden biridir. Soğan ve lahana kürü gibi etkili bileşimlerin olduğu listede herkesin severek yaptığı ve çok iyi sonuçlar aldığı sarımsak-limon kürü ile yoğurt kürü de bulunuyor.

Şişmanlık dünyanın en ciddi ve yaygın problemlerinden biridir ve tedavi edilmesi gerekir. Zayıflama kürleri bu konuda kişilere yardımcı olan unsurlardır. Sağlıklı beslenme ve egzersiz yaparak kilo vermek kolay olsa da destek almak gerekebilir ve bu anlamda doğal ve pratik zayıflama kürleri önemli bir katkıda bulunacaktır. Kilo verme süreci herkes için değişkenlik gösterir ve bu oran kişinin kilosuna, yaşına ve boyuna göre değişir. Aynı zamanda kronik hastalıklar ve ilaç kullanımına bağlı olarak da kilo vermek zorlaşabilir.

Metabolizmanın yavaş çalışması kilo vermeyi zorlayan en önemli unsurların başında gelmektedir. Bu nedenle evde kolayca hazırlayabileceğiniz etkili ve doğal zayıflama kürleri sayesinde hızla kilo verebilirsiniz. Bu süreç içinde bol su içmeye özen gösterilmelidir.

Lahana kürü tarifi

Lahana Kürü Malzemeleri

  • 5-6 adet lahana yaprağı
  • 3,5 su bardağı içme suyu

İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü Tarifi

5 veya 6 adet lahana yaprağını bütün şekilde 3,5 bardak suyun içinde ortalama 7-8 dakika kadar haşlayın ve ılıdıktan sonra lahanaları süzerek alın.

Yemeklerden 2 saat önce içebileceğiniz lahana suyunu isterseniz yemeklerden 2 saat sonra da içerek tüketebilirsiniz. 5 gün uygulanmalıdır ve sonraki 3 gün lahana kürü yapılmamalıdır. 3 gün ara verdikten sonra tekrar başlanabilir olan lahana kürünü toplamda 3 kez yaptıktan sonra 10 gün ara verip yeniden başlamak mümkündür.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir