İbrahim Saraçoğlu Zayıflatan Yoğurt Kürü

Son zamanların en çok konuşulan diyet listelerinden biri olan Prof. İbrahim Saraçoğlu’nun zayıflatan kür tarifi sizler için en kolay haliyle bu tarifte… Kısa sürede zayıflamak ve yağ yakmak için yoğurt kürünü kullanmalı ve bol su tüketmelisiniz.

Kemik yapımı için gerekli olan kalsiyumu bolca içeren ve tam bir protein kaynağı olan yoğurt zayıflamak isteyenlerin de yardımcısıdır. Besin değeri bakımından vazgeçilmez olan yoğurdun kendisi de, suyu da tam anlamı ile şifa deposudur.  Soğuktan korunmaya yardımcı olduğu gibi, zayıflamaya da yardımcıdır. B5 vitamini bakımından çok zengin olan yoğurdun bir porsiyonunda potasyum, fosfor, iyot, çinko ve riboflavin vardır. Özellikle B12 bakımından zengin olması sayesinde sinir sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olurken, kırmızı kan hücrelerini de korur.

Egzersiz yapan kişiler antrenmanlarından sonra 3 çorba kaşığı yoğurt tükettiklerinde yorgunluklarını hızla atabilirler. Kasların kendisini onarmaya ihtiyaç duyduğu proteini ve amino asitleri de ihtiva eden yoğurt hidrasyonu da artırır ve bağırsakların emdiği suyun atılmasını sağlar.

Zayıflatan Yoğurt Kürü Malzemeleri

  • 1 adet limon suyu
  • Yarım tatlı kaşığı pul biber
  • 3 çorba kaşığı az yağlı yoğurt
  • Not: Tam yağlı yoğurtlar kullanılmamalıdır.

Zayıflatan Yoğurt Kürü Tarifi

İbrahim Saraçoğlu Zayıflatan Yoğurt Kürü Tarifi

Derin bir kasenin içine tüm malzemeleri koyarak karıştırın. Kaseyi buzdolabına kaldırın ve uyumadan önce tüketin. Bu kürün zayıflatıcı etkisinden yararlanabilmek için en az 1 hafta düzenli şekilde uygulanması gerekmektedir.

Her gün taze olarak hazırlanması gereken yoğurt kürünü 2-3 hafta boyunca düzenli şekilde uygulayanlarda ciddi kilo kayıpları söz konusu olmuştur. Diyet ve egzersizle beraber uygulanması halinde bir haftada bile etkili sonuçlar alınmaktadır.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir