Kahveli Truffle Tarifi

Tadına doyamayacağınız, lezzetini çok seveceğiniz ve tekrar ve tekrar yapmak isteyeceğiniz harika bir lezzet daha! Kahveli Truffle hem kahvenin yanında yiyebileceğiniz hem de misafirlerinize çay yanında ikram edebileceğinizi özel bir lezzet. Yapılış koy ve bir o kadar da hafif. Şimdi, gelin hep birlikte bu muhteşem lezzeti tatmak için gerekli olanları öğrenelim.

Kahveli Truffle İçin Malzemeler

  • 24 tane kedidili bisküvi
  • 120 gram bitter veya sütlü karışık çikolata
  • 100 gram labne peyniri
  • 180 ml sıcak su
  • 1,5 tatlı kaşığı kahve

Üstünü Kaplamak için

160 gram bitter ya da sütlü y da ikisi birden

Kahveli Truffle Nasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır?

24 tane kedidili bisküviyi alarak un haline getirerek işlemimize başlayalım ardından kahvemizi fincanda üzerine sıcak su koyarak eritelim. Karışık çikolatayla ya da bitter ve sütlü çikolata karışımını, hazırladığımız kahvemizin içine dökelim. Sıcak olduğu için çikolatalara direkt eriyecektir.

Geniş bir kap içerisine kedidili bisküvilerimizi ve çikolatalı kahveyi ekleyip karıştırmaya aşlayalım ve daha sonra da labne peynirini ekleyelim. Bir güzel karıştıralım. Harcımız hazır olunca, istediğiniz ekli verin ve pişirme kağıdını alın. Çikolatalar pişerken tepsiye yapışmaz ve böylece kolayca servis edebilirsiniz. Hazırladığımız karışımdan ceviz kadar koparıp, yuvarlayın. Çikolataya bulayın ve tepsiye yerleştirin. Üstünü istediğiniz gibi süsleyin ve ardından buzdolabına koyun. Çikolata kaplaması donduktan hemen sonra Kahveli Truffle hazır demektir.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir