Kilo Aldırmayan 11 Yiyecek

Kilo Aldırmayan Yiyecekler: Diyet Dostu Seçimler

Formunuzu korumak isterken bir yandan da aç kalmamak istiyorsanız bu kilo aldırmayan yiyecekler tam size göre.

Diyet sırasında ya da formunuzu korumaya çalışırken sizleri hem tok tutacak hem de kilo aldırmayan yiyecekler listesi hazırladık. Bu listedeki gıdalar sayesinde hem fit kalacaksınız hem de karnınız doyacak ve yemek yemeye ihtiyaç hissetmeyeceksiniz.

Kilo alma riskinizi en aza indirecek düşük kalorili tok tutan bu yiyecekler ile diyetiniz güçlendirecek, istediğiniz fit vücuda sahip olma yolunda ilerleyeceksiniz.

Zayıflamanıza ve formunuzu korumanıza yardımcı olan gıdalar listemizi okuduktan sonra sizler birkaç tane de ipucumuz olacak. Başarılar.

Kilo aldırmayan yiyecekler

1- Patlamış Mısır

Düşük kalori kalorili gıdaların başında gelen patlamış mısır sizi hem tok tutacak hem de kilo açlık hissinizi önleyecektir. Lif bakımından oldukça zengin olan patlamış mısırı tereyağ ya da zeytinyağ yardımı ile patlatırsanız kalorisi daha da düşecektir. Diyet yapanlar istediği kadar patlamış mısır yiyebilirler.

2- Patlıcan

Patlıcan sebzesi de kalori bakımından oldukça düşük değerlere sahip olduğundan güvenle tüketebilirsiniz. Fırında ya da ızgarada pişirilmiş patlıcanın size kilo katma olasılığı yoktur. İstediğiniz kadar yiyebileceğiniz gıdalar arasında yer aldığından diyet yapanlara önerilir.

3- Kavun-Karpuz

Her dilimi ortalama 55-60 kaloriden ibaret olan bu meyveleri diyet yapanlar rahatlıkla tüketebilir. Büyük kısmının su olduğunu bildiğimiz kavun ve karpuz, vücuda sıvı takviyesi yapar ve şeker ihtiyacını da karşılar. Gün içinde dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Kilo, yağ, göbek yapmaz.

4- Kereviz

Saplarında barınan %95 oranındaki su ile diyet dostu bu gıdayı herkese öneriyoruz. Vücutta detoks etkisi yaparak yağları eritir, kilo vermek isteyenler için idealdir. İdrar söktürücü özelliği ile bilinir.

5- Portakal – Mandalina – Limon – Greyfurt

Turunçgil ailesinden bu meyveler ile zayıflama hızınız artacak. Doğal şeker kaynağı ile sizi tok tutar ve enerji sağlar. Diyet yapanlara önerilir.

6- Yosun

Tiroit bezlerinizin işlevini korumasına yardımcı olur. Aktif çalışmasını sağlar. İyot kaynağı olan yosun sayesinde hormonlarınızı dengeleyerek kilo alma hızınızı düşürebilirsiniz.

7- Sakatalık

Tüm diyet yapanlara önerilen salatalık istediğiniz kadar tüketebileceğiniz sebzeler arasında. Sizi tok tutarak enerji verir ve detoks etkisi sayesinde yağ yakımına destek olur. Yüksek oranda sıvı içerdiği için sıvı atımına yardımcıdır.

8- Pancar Kökü

Pancar kökü, kan şekerinizi düzenleyen, vücut yapınızı koruyan ve zayıflatan çok yararlı bir besindir.  Yağ yakımına destekçidir.

9- Yumurta

Günün her saati rahatlıkla yiyerek açlığınızı dindirebileceğiniz harika bir besin. Vücuda güç verir, açlığı dizginler. Tokluk hissi verir. Yağda pişirildiğinde aynı etkiler oluşmaz. Bu yüzden haşlama yöntemi ile pişirilmelidir.

10- Kabak

Vücuttaki tuz ve su oranını dengeler. Bağırsak fonksiyonlarınızı geliştirmesi le bilinir. Haşlama ya da ızgara yolu ile pişirildiğinde 3-4 taneye kadar yenilebilir.

11- Elma ve Erik

Elma, sadece 50 kalori içerir ve büyük oranda tokluk hissi yaratır. Açlığı dizginlemesiyle bilinir. Ayrıca vücudun şeker ihtiyacını da karşılar. Sindirimi düzenler ve hızlandırır.

Erik, barındırdığı C vitamini ile kalp ve damar sağlığınızı korur.Potasyum açısından zengindir.

Formunuzu korumak için;

  • Düzenli beslenin
  • Acıktığınızda ara öğünlerde meyve ya da birkaç kuruyemiş yeyin.
  • Yatmadan önce en az 3 saat önce yemek yemiş olun. Yedikten sonra hemen yatmayın.
  • Sabahları uyandığınızda ilk işiniz su içmek olsun.
  • Gün içinde en az 2 litre su için ve sık sık tuvalete gidin.
  • Şeker, un ve tuzdan uzak durun.
0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir