Nurgül Yeşilçay Diyeti

Bir proje için kilo alması gereken Nurgül Yeşilçay sonrasında nasıl zayıfladığını açıkladı. İşte Nurgül Yeşilçay diyetinin sırrı...

Geçtiğimiz sezon film çekimleri için kamera karşısına çıkan Nurgül Yeşilçay’ın kilolu hâli magazincilerin merceğinden kaçmadı. Sosyal medyada da adından sık sık bahsettiren Yeşilçay, korona zamanlarında da evinde hamur açarken paylaştığı videolarla gündeme gelmişti. Oldukça neşeli ve sevecen hâli beğeniyle izlenen Nurgül Yeşilçay’ın set içinde ve filmde kilolu hâli acaba Nurgül Yeşilçay’ın kendine dikkat etmiyor mu? sorusunu gündeme getirdi. Halbuki güzel oyuncu film için rol gereği 10 kilo almıştı.

Filmde yanaklarının dolgunluğu rolünü ne kadar önemsediğinin de bir göstergesi. Bilindiği gibi Nurgül Yeşilçay ikinci bahar ve asmalı konak dizileriyle çok beğenilmiş, yıldızının parlamasına neden olmuştu. Başarılı ve güzel oyuncu işinin hakkını verdiğini son filminde aldığı kilolarla da bir kez daha kanıtlamış oldu.

Kaynak: Instagram

Nurgül Yeşilçay Nasıl Zayıfladı?

Çekimi tamamlanan Alper Kul ile rol aldığı filmden sonra hızla kilo verdiği görülen güzel oyuncunun zayıfladığı çekimini yaptıkları filmin galasında bile belli oluyordu. Güzelliğinden ufak bir eksilme olmayan, zaman geçtikçe gençleştiği gözlenen Nurgül Yeşilçay’ın kaç yaşında olduğu bile gündeme geldi. Posta gazetesine verdiği bir röportajında gizli sırını açıklayan güzel oyuncu her gün içtiği yağ yakıcı formülünden bahsetti. Habere göre Nurgül Yeşilçay“ her sabah büyük bir bardak suyun içine bir yemek kaşığı elma sirkesi, yarım limon, zencefil tozu, karabiber, yarım çay kaşığı zerdeçal koyup içiyorum.

Kaynak: Instagram

Hem metabolizmayı hızlandırıyor hem de yağ yakıyor” dedi. Böylelikle sihirli formülüm dediği gizli sırrınıda açıklamış oldu. Peki gizli formülde yer alan besinler ne işe yarar? Neden bu kadar hızlı kilo verdiriyor? Sırrı nedir? Beraber inceleyelim.

Nurgül Yeşilçay’ın Sihirli Formülünün Sırrı

Her zaman doğallıktan yana olan Nurgül Yeşilçay görünüşe göre sihirli formülüm dediği içecekte de doğallığı tercih etmiş. Birçok insan başka bir şey beklerken onun tamamen doğal bir yöntem tercih etmesi örnek bir oyuncu olduğunu da gösteriyor. İşte sihirli formüldeki besinlerin içerikleri;

  • Elma sirkesi; yağ yakım metabolizmasında inanılmaz bir rol oynar.

Özellikle inatçı göbek yağlarında oldukça etkilidir. Sadece sirkeli su bile zayıflamanızda iyi bir sonuç verebilir. Elma sirkesi yoğun probiyotik içerir. Bu nedenle bağırsak ve midenizdeki yağ yakım metabolizmanızı hızlandırır.

  • Limon; faydası saymakla bitmez. Limon zayıflamak için çok iyi bir

yardımcıdır. Açlık hissini ve tatlı krizlerini yok eder. Bu sayede fazla acıkmazsınız. C vitamini ve içerisindeki bileşenler sebebiyle metabolizmayı hızlandırır. Ve yağ yakar. Bedendeki atık maddeleri dışarı atar.

  • Zencefil tozu; iltihap giderici ve sindirimi kolaylaştırıcıdır. Yine

zencefilde metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakar. Özellikle limonla birlikte tüketildiğinde etkisi daha hızlı olacaktır.

  • Karabiber; yağ yakmaya yardım eder. Metabolizmayı hızlandırır ve

bedenin yağ toplamasına engel olur. Karabiberin idrar söktürmesi ve terletmesi bedeninizdeki toksinlerin atılmasını sağlar. Sindirimi kolaylaştırır.

  • Zerdeçal; pek çok faydası vardır. Özellikle karabiberle karışması

etkisini daha da kuvvetlendiriyor. Yaşlanmayı geciktirici özelliğe sahiptir. Kolesterolü dengeler. Zerdeçal tozu ideal kilonuzu korur. Antioksidan sayesinde bedendeki kötü atıkların dışarı atılmasını sağlar.

Nurgül Yeşilçay’ın sihirli formülündeki besinlerin içeriklerini paylaştık. Güzelliği hiç eksilmeyen Nurgül Yeşilçay 26 mart 1976 yılında doğdu. 44 yaşında olan Nurgül Yeşilçay görünüşe göre yaşlanacağa da hiç benzemiyor.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir