Selüliti Yok Eden Yiyecekler

Her 10 kadından 8'inde görülen selülitlerin aslında önüne geçmek mümkün. Uzak durmanız ve yemeniz gereken yiyeceklerin listesine hemen göz atın.

Her kadının ortak problemidir selülitler. İstatistiklere göre kadınlar da %80 ila %90 arasındaki bir oranla selülit görülür.Selülit birçok nedenden dolayı meydana gelebilirler. Örneğin; obezite, sürekli kilo alıp verme, hamilelik, hareketsizlik, su tüketimi azlığı gibi. Aslında biraz sağlıklı beslenmek ve sporla bu selülit oluşumunu daha ileri yaşlara atabilirsiniz.

İnsanlar selülit problemi yaşadıklarında genelde güzellik merkezlerinde pahalı aletler kullanarak bundan kurtulmaya çalışırlar. Ancak çok fazla masraf yapmaları bir yana, yaşam tarzı aynı hareketsizlik ve düzensizlikle devam eden insanların yine selülit problemi yaşaması kaçınılmaz olur.

Selülite Ne İyi Gelir?

Sizlere mucizevi selülit yok etmeye yardımcı bazı yiyeceklerden bahsetmek istiyoruz.

1- Bitter Çikolata

Çikolatanın şeker ve kolesterol yükselttiğine dair yanlış bir bilgi etrafta dolaşır. Ancak saf çikolatanın zayıflamaya ve yağ yakımına inanılmaz faydaları vardır. Çikolata ciddi bir antioksidandır. Bu özelliği sayesinde bedendeki yağları parçalamaya yarıyor. Ayrıca içericisindeki vitamin ve mineraller sebebiyle kolesterol oranınız da düşme sağlanıyor. Buda kalp ve damar rahatsızlığını giderdiği gibi kan basıncını da yükseltiyor. Kan akışının kaliteli olması durumunda da selülit ve yağlarda ciddi anlamda azalmalar meydana geliyor.

2- Safran

Yağ hücrelerinin birleşmesini engelleyen iyi bir iltihap giderici bir bileşen içerir. Bu bileşen doku ve kas aralarında dolaşır ve aktif hale getirerek selülit oluşumuna engel olur. Dokularda dolaşan bileşenler doku aralarındaki yağlarla âdeta savaşırlar ve selülitleri azaltmış olur. Artık daha pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

3- Kavun

Kavun kokusuyla ve içerdiği özlerle mucizevi bir besindir. Bu besinin %91 sudan oluşuyor ve idrar söktürüyor. Bu özelliğiyle ödemlerinizden yavaş yavaş kurtulmakla birlikte selulitlerinizde de azalma görülüyor. İstatistiklere göre kavun suyu uyluklarda oluşan çukurları gideriyor. 40 sağlıklı kadına kavun verildi ve 56 gün sonra selülitlerde inanılmaz bir şekilde azalma görüldü.

4- Yaban Mersini

Yaban mersini bileşen oluşumunu artırarak cilt dokusunun yenilenmesini destekler. Bu bileşenler selülitleri daha az göstermeye yarayacak antioksidanlara sahiptirler.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir