Tok Tutan Kuruyemişler

Diyetlerin vazgeçilmezi olan kuruyemişler, ara öğün olarak kullanılır. Özellikle yemeklerden 2 saat sonra tüketilmesi gereken kuruyemişlerin miktarı ve yağ oranları önemlidir.

Zayıflamak isteyip, düzenli beslenme ile fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için en önemli detay tabi ki yenilen ara öğünlerdir. Her defasında abur cubur kurbanı olan bünyeler, bundan kurtulmak ve istedikleri kiloya ulaşmaları için özellikle ara öğünlerine dikkat etmeli. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra saat 11 gibi bir ara öğün ve birde akşamüstü saat 15.30 gibi bir ara öğün tüketerek tamamen kan şekerini dengelemeli ve yavaş yavaş acıkmaya başlarken bunu biraz bastırmalısınız.

Tamamen kendinizi aç bırakarak zayıflayamazsınız. Gün boyu sürekli yemek yeme duygunuzu bastırmak yerine ara öğünler de kuruyemiş yiyerek, tamamen sağlıklı beslenme ile fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Şimdi gelin; sağlıklı kuruyemiş listesi yapalım.

Hangi Kuruyemişler Tok Tutuyor?

Ara öğünlerde tüketilmesi gereken kuruyemişler

  • Badem (6 tane)
  • Ceviz (3 tane)
  • Fındık (10 tane)
  • Kuru kayısı (4 tane)
  • Leblebi (1 kahve fincanı)
  • Beyaz leblebi (1 kahve fincanı)
  • Kuru dut (1 kahve fincanı)
  • Ay çekirdeği (1 kahve fincanı)
  • Antep fıstığı (10 tane)

Yukarıda yer alan listedeki sadece 2 tanesini seçerek bir ara öğün oluşturabilirsiniz. Mesela 4 tane kuru kayısı ve yanında 1 kahve fincanı leblebi seçebilirsiniz. 6 badem 1 kahve fincanı kuru dut diğer bir ara öğün olabilir. 10 adet fındık ve 1 kahve fincanı beyaz leblebi yine bir ara öğün olabilir. Her gün farklı seçimler yaparak kendiniz için harika ara öğünler oluşturabilirsiniz.

Kuru meyvelerinde önemi büyüktür. Bağırsak hareketlerinizin yavaşlamaması için kuru kayısı ve dut kurusu gerçekten önemli. Özellikle leblebi yanında kuru kayısı tercih ederseniz harika bir seçim yapmış olursunuz.

Tok tutan kuruyemişler arasında ilk sırada gelen kesinlikle badem ve ceviz olacaktır. Çünkü hem yağ oranı ile hem de besleyici özellikleri ile açlığınızı bastırmanızı sağlayacak olan kuruyemişlerdir. Fındıkta aynı şekilde tok tutan kuruyemişler arasındadır. Ancak her gün fındık tüketmemenizi tavsiye ederiz. En azından gün aşırı fındığı ara öğünlerinize ekleyebilirsiniz.

Leblebi diyeti ise kesinlikle zayıflamak isteyenlerin bu ara en çok tercih ettiği diyet türü. Leblebi diyeti ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bir sonraki yazımızda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi için reklam engelleyiciyi (ad-blocker) kapatır mısınız?