Uyurken Zayıflatan Yöntemler

Uyurken yaklaşık kaç kalori yakılabilir ve bunun sonucunda nasıl hızlı kilo verilebilir? Zayıflama yöntemleri arasında yer alan uyurken zayıflatan yöntemler ile uyku süresince yaklaşık 400-500 kalori yakılabilir. Günümüzde uyurken daha fazla kalori yakabildiğiniz kanıtlanmıştır. Bunun sırrı vücut metabolizmasını hızlandırmak ve böylece gerekli enerjiyi sağlamak için depolanan yağ miktarı yakılabilir. Zor, stresli ve hatta zaman zaman ağrılı olan diğer tekniklerin aksine, vücudun metabolizmasını yükseltmek doğaldır. Sadece beyni doğru modda ayarlanmalı ve dinlenirken doğal süreçlerin tüm yağları yakmasına izin veriyorsunuz. Hedeflediğiniz şekle, model görünümüne veya kas büyümesine hızlı ve açlık çekmeden ulaşmak için eğlenceli bir yöntem.

Uyurken Kalori Yakma

Uzmanlar, insanların bir kitap okurken veya uzanırken yaktıklarından daha fazla kaloriyi derin uykuda yakabileceğini söylüyorlar. Yatakta uyurken kalori, kan pompalamak için, hasar görmüş hücreleri onarmak için, iç sıcaklıkları kontrol etmek ve hastalıklarla savaşmak gibi temel işlevleri kullanmak için enerji tedarik etmek üzere yakılır.

Beyin çok aktif olduğunda vücut REM (hızlı göz hareketi) uykusu sırasında daha fazla kalori yakıyor. En iyi kalori yakma oranını yakalamak için derinden uyumak önemlidir. Uzmanlar, uykunuzu bozacak durumlardan veya sigara içmek, alkol gibi yaktığınız kaloriyi tehlikeye atabilecek şeylerden kaçınmanız gerektiğini tavsiye eder.Yaktığınız kalori miktarı ağırlığınıza bağlıdır. Uyurken geçirdiğiniz her saatte, vücut ağırlığı başına 0,42 kalori yakıyor. 150 kiloluk kişi için, her saatte 63 kalori yakacak ve 8 saatlik bir uykudan sonra toplam 504 kalori yakacak.

Uyurken Nasıl Zayıflanır?

Uyurken kalori yakmak, uyku öncesi aktivitelerinize bağlıdır. Uykudan önce bedenen ve çevre olarak gerekli şartları sağlarsanız olağan olarak yakılan kalori miktarını 3-4 katına kadar çıkarabilir, haftada 2 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz.

Uyku öncesi yapmanız gerekenler:

  • 1 bardak ılık su içine yarım limon sıkın ve uykudan 15 dk önce için
  • 1 kase yoğurt yedikten sonra 1 bardak ılık su için
  • Çeyrek demet maydanoz yeyin

Yukarıdaki listeden istediğinizi seçtikten sonra aşağıdaki adımları da uygularsanız en yüksek etkiye ulaşabilirsiniz.1) Yemek Saatlerini Ayarlayın

Gece yemek yememek veya mutfağı erken vakitten sonra kullanmamak kilo vermenize yardımcı olabilir. Yemek saatlerini yalnızca gün boyu kısıtlayarak ve mutfağı erkenden kapatarak vücudun daha fazla kalori yakmasına yardım eder. Yemek sadece yalnızca sağlıklı ve besleyici yemeklerle sınırlı olmalıdır.

2) Düzenli Olarak Egzersiz Yapın

Egzersiz Yaparak vücudunuzu zihinde tutabilirsiniz. Egzersizler ayrıca farklı bölgelerdeki yağlanmaları da yok edecektir. Bu sayede forma girebilirsiniz.

3) Vücut Yağını Azaltın Ve Kasları Artırın

Bunu yapabilmek adına sporunuzu aksatmamanız gerekmektedir. Yapacağınız her hareket bölgesel kaslara yönelik olmalıdır.

Sabah 5 Diyeti

4) Yatak Odasını Daha Soğuk Hale Getirin

Soğuk sizi canlı tutar. Soğuk havalarda vücudunuz ısınmak için çaba sarf eder bu da yağ yakımına sebep olmaktadır.

5) Sindirim İçin Ekstra Enerji Gerektiren Gıdaları Alın

Vücudunuz hareket halindeyken çok enerji harcar, bu enerjiyi geri kazanabilmek adına takviye besinleri kullanabilirsiniz. Ayrıca sindiriminizi arttıracak besinler tercih etmelisiniz. Sindirim sonucu vücudumuzdaki dengeyi kurarız.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir