Zayıflatan Bitki Çayları

Zayıflatan bitki çayları ile ilgili merak ettiğiniz detayları bulabileceğiniz yazımızda hangi çayların zayıflamak konusunda yardımcı olduğunu, nasıl demlenmeleri gerektiğini veya diyet yaparken bitki çaylarından nasıl faydalanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Zayıflatan Funda Yaprağı Çayı

Pek çok faydası olan Funda yaprağı özellikle diyet esnasında yağların daha hızlı yakılmasına yardımcı olmaktadır. Demlerken içine yeşil çay ya da limon kabuğu koyulduğunda etkisinden çok daha maksimum düzeyde yararlanmak mümkündür.

Kilo Verdiren Biberiye Çayı

Biberiye çayı zayıflatır mı?

Hazımsızlığa çok iyi gelen biberiye çayı aynı zamanda mide şişkinliği de alır ve gaz sorununu da giderir. Zayıflamaya yardımcı olan çayı gül yapraklarıyla ya da yabanmersini koyarak hazırlayabilirsiniz.

Zayıflatan Mate Çayı

Son zamanların en popüler çaylarından biri de Mate çayıdır. Kilo vermeyi kolaylaştıran çay diyet yapanların sıklıkla tükettiği içeceklerin başında gelmektedir. Metabolizma hızını artırdığı bilinen çay sade olarak tüketilebileceği gibi diğer bitki çaylarıyla karışım halinde de içilebilir.

Barut Ağacı Yaprağı Çayı ile Kilo Berin

Zayıflama konusunda yaşanan sorunlardan biri de kabızlıktır. Barut ağacı yaprağı çayı hem kabızlığın giderilmesinde, hem de bağırsakların daha düzenli çalışmasında yararlı olduğundan diyet yapanların tüketmeleri önerilir. Çok az miktarda içmeye dikkat edilmelidir.

Ihlamur Çayının Zayıflatıcı Etkisi

Ihlamur çayı ile zayıflama

Diyet yapanlarda sıklıkla görülen baş ağrısını dindiren ıhlamur çayı aynı zamanda canlılık verici özelliğe de sahiptir ve adeti düzenlemede yardımcı olur. Kilo vermek için de içilebilen çay tarçınla tüketildiğinde enerji seviyesini yükseltir.

Yağ Yakan Kekik Çayı

Sindirimi destekleyen kekik çayı son derece faydalı olmakla birlikte yağ yakımını hızlandırdığı için kilo vermeyi çok daha kolay hale getirir.

Yağlanmayı Önleyen Papatya Çayı

Sakinlik verici olarak da bilinen papatya çayı diyet esnasında oluşan gerginliğin azalmasına yardımcı olduğundan stres hormonunun salınımını da yavaşlatarak yağlanma oluşumunun önüne geçer.

Zayıflatan Melisa Çayı

Düzenli uyku zayıflama konusunda çok önemlidir. Özellikle geceleri 23:00 ile 02:00 arasında uykuda olmak yağ yakımı için de önemlidir. Melisa çayı uyku düzenini sağlaması bakımından diyet yapanlara yardımcıdır.

Tarçın Çayı Zayıflatır Mı?

Tarçın çayı zayıflatıyor mu?

Ani acıkmaların ve kan şekeri düşmesinin önüne geçen tarçın çayını kan şekerini dengelemesi bakımından diyet esnasında tüketmek çok faydalı olacaktır. Tokluk hissi veren çayı süt, su veya diğer çaylarla beraber de tüketebilirsiniz.

Bitki Çayları Nasıl Demlenmeli?

  • Genellikle tüm bitkiler aynı şekilde demlenir. Farklı bir tarif ile karşılaşılmadığı sürece bitki çaylarının demlenmesi şu şekilde olmalıdır:
  • Bir tencerede veya demlikte 1 bardak suyu kaynatın ve sonra ocaktan alın.
  • Ilıyan suyun içine toz halindeki bitki çaylarından 1 tatlı kaşığı ilave edin.
  • Arada bir karıştırmak suretiyle demlenmesini sağlayın ve süzdükten sonra için.

Bitki Çayları Ne Şekilde Tüketilmelidir?

Gün içinde 2 veya 3 fincan içilmesi önerilmektedir ve daha fazlasının zararlı olabileceğinin altı çizilmektedir.

Emziren Anneler Hangi Bitki Çaylarını İçebilir?

Herhangi bir alerjik durum söz konusu değilse emziren anneler Hibisküs, melisa çayı, Papatya ve mate çaylarını içebilirler.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir