Zayıflatan Muzlu Chialı Puding Tarifi

Diyet yaparken canınız tatlı mı çekti? O halde hemen tatlı krizinizi sağlıklı, kilo aldırmayan bir tarifle geçiştirebilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız Muzlu Chialı kilo aldırmayan puding tarifimiz:

Kilo Aldırmayan Sağlıklı Muzlu Chiali Puding Tarifi İçin Malzemeler

  • 2.5 su bardağı ılık süt
  • 8 çorba kaşığı Chia tohumu
  • 2 çorba kaşığı süzme bal
  • 1 adet büyük olgun muz
  • 2 çorba kaşığı kakao

Kilo Aldırmayan Sağlıklı Muzlu Chiali Puding Tarifi

Zayıflatan puding tarifi

Verdiğimiz tarif 3 kişilik olduğundan siz daha kalabalık kişi sayısı için tarifi artırabilir veya 6 kişilik yapmak için ölçüleri 2 ile çarpabilirsiniz. Küçük kaseler kullanırsanız bu tariften 4 kişilik puding elde edebilirsiniz. Canınız ne zaman tatlı çekse korkmadan hemen bu tarifi hazırlayabilirsiniz. Hem tatlı isteğinizi anında kesecek, hem de kilo alma korkunuzu da unutacaksınız.

Yaklaşık litrelik kavanozlardan birini alıp içine sütü dökelim. Ardından Chia tohumunu ve balı koyun. Bal ölçüsünü tamamen kendi arzunuza ve damak tadınıza göre de ayarlayabilirsiniz.

Diyet yapanlar için bal kullanmamak daha doğru olur zaten muz tatlı olduğu için çok da ihtiyaç duyulmuyor. Muzu çatalla ezerek püre kıvamına getirip kavanozun içine atın ve kakaoyu da ekleyin. Ardından kavanozun kapağını kapatın. Ortalama iki dakika boyunca kavanozu iyice çalkalayın.

Tüm malzemelerin iyice karıştığından emin olduktan sonra kavanozdaki karışımı kuplara veya kaselere dökerek 1-2 saat kadar bekletelim. Üzerini nar veya Hindistan Cevizi ile süsleyebilirsiniz. Ilıdıktan veya buzdolabında soğuttuktan sonra da tüketebiilirsiniz.

Bu tarifi misafirlerinize de ikram edebilirsiniz.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir