Karları temizlerken dikkat edin!

Gerçek olaydır. Dikkat edelim. Evin babası arabanın üzerindeki karları temizlerken eşi ve çocukları arabadaydı. 5 -10 dakika sonra adam arabaya bindiğinde eşi ve çocuklarının ölü bedenleri ile karşılaştı. 

Geçtiğimiz kış New Jersey’de bir aile sabah erkenden evden çıktılar. Kar halen yağıyordu ve aracın üzeri kar ile örtülüydü. Çocuklar üşümesin diye anne ve iki çocuk arabaya bindiler. Baba aracı ısınması için çalıştırdı ve bagajdan temizlik araçlarını alarak  karları temizlemeye ve yolu açmaya başladı.

Kışın zor şartları ve yalnız olmasının dezavantajı ile işleri daha da yavaşladı. Öncelikle aracın geçeceği yeri kürekle temizledi. Sonrasında aracın üstünü ve camları temizledi ve araca üşümüş halde kendini son model olan arabasına zar zor attı, çok üşümüştü.

Arabaya bindiğinde içerisi sıcaktı ama bir anda eşi ve çocuklarının baygın olduğunu gördü. Hemen 911 acil yardım hattını aradı destek çağırdı.

Kadın ve iki çocuğunun araçtaki karbonmonoksit gazından zehirlendiği tespit edildi ve üçü de öldü.

Uzmanların yaptığı araştırmalar sonucunda gece boyu yağan karın egzoz borusunu tıkadığı saptandı. Dışarı atılamayan karbonmonoksit zehirli gazı aracın içine doldu ve fark ettirmeden üç kişinin canını 2-3 dakika içinde orada aldı.

Daha sonra uzmanlarca yapılan uyarılarda karbonmonoksit gazının kokusuz, renksiz olduğu belirtilerek sürücülere dikkatli olmaları iletildi. Birkaç dakika içinde insanı etkisiz hale getirerek öldürebilen bu gaz yüzünden genelde kış aylarında tıkanan egzoz boruları ile binlerce insan hayatını kaybetti.

Lütfen bu yazıyı herkes ile paylaşalım ve hepimiz dikkatli olalım. Arabayı çalıştırmadan önce çıkış kanallarını kontrol edelim.

Arabayı Karlardan Temizlerken Dikkat!

0/5 (0 Reviews)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir