Anasayfa / Diyet / Lahmacun Kaç Kalori?

Lahmacun Kaç Kalori?


Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti lahmacun kilo aldırır mı? Diyetisyenlerce sık sık gündeme getirilen lahmacun, kaç kalori?

Lahmacun Türk mutfağının vazgeçilmezidir. İçinde bol miktarda et ve sebze bulunan lahmacuna ek olarak siz de malzeme ekleyebilirsiniz. Peki bütün bu besinler bize kaç kalori aldırır?

İnce ve kalın hamurlu olarak ikiye ayrılan lahmacun için; kalın hamurlu olan 221-240 kalori arasında iken ince hamurlu olan 180-190 kalorisi arasında bir besin değerine sahiptir denilebilir. 1 adet 150 gr lahmacun 221 kaloridir.

Lahmacun kilo aldırır mı?

Çoğu insan kilo almaktan korktuğu için kimi takım yemeklerden uzak duruyor. Uzmanlar tarafından diyet yapanların çok yememesi tavsiye edilirken Canan Karatay’ın ise lahmacun yiyin savını hatırlatmak isterim. Günde bir porsiyon yeyip alınan kaloriyi kolaylıkla yakabilirsiniz. Kaliteli un ve et kullanılırsa, hamuru ince tutulursa ve kıyma yanında daha fazla sebze kullanılırsa diyet yaparken bile lahmacun yenebileceğini söylenmektedir. İmkanınız varsa evde lahmacun yapımı tarifimizi deneyebilirsiniz.

Alınan kalori nasıl yakılır?

İnsanlar olağan durumlarda her şekilde kalori yakar. Sağlıklı bir birey uyurken, yürürken hatta otururken bile kalori yakar.

Yediğiniz lahmacunun 221 kalorisini akşam yaptığınız bir yürüyüşle veya gün içerisindeki işlerle yakabilirsiniz. Ya da ufak bir egzersiz ile kolaylıkla yakılmaktadır.

Lahmacun Kilo Aldırır Mı? Kaç Kalori?

Tarifi değerlendirin
recipe image
Tarif Adı:
Lahmacun Kaç Kalori?
Tarih:
Oylar
51star1star1star1star1star Based on 4 Review(s)

Sizin için önerilenler;

Uykudan Önce 3 Dakikada Bacak İnceltme Hareketleri

Uykudan Önce 3 Dakikada Bacaklarınızı İnceltebilirsiniz

Pinterest WhatsApp Messenger Twitter Facebook Bacaklarınız çok mu kilolu görünüyor? Hem zayıflamak hem de bacaklarınızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lahmacun Kaç Kalori?

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti lahmacun kilo aldırır mı? Diyetisyenlerce sık sık gündeme getirilen lahmacun, kaç

Faydalı bulduysanız paylaşabilirsiniz :)

Paylaşmak istemiyorum.