Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

En sık yaşanan sağlık sorunlarının başında gelen mide yanması, yaşlı genç dinlemeden herkesin başına gelebiliyor. Mide sorunlarınızdan kurtulmak ve yediklerinizin dokunmaması için yapmanız gereken birkaç şey var.

Bunlar küçük ama önemli detaylar. Sağlığınıza geri kavuşmak ve can sıkıcı olan mide yanmalarında kurtulmak için bunlardan birini ya da bir kaçını deneyerek çözüme hızla ulaşabilirsiniz.

Mide Yanmasına İyi Gelen Şeyler

Mide yanmasına iyi gelecek pek çok doğal yöntem var. Bunlardan birini ya da bir kaçını değerlendirmek sizin elinizde. En azından ilaç kullanmadan sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Bir iki yudum süt için

Sütün pek çok derde derman olduğunu bilmeyen yoktur. Özellikle laktozsuz süt tüketimine dikkat etmelisiniz. Ülser gibi bir hastalığınız yoksa midenizin yandığını hissettiğiniz an 2-3 yudum süt içmelisiniz. Süt aşırı soğuk olmamalı yoksa gaz yapabilir.

Karbonatlı su için

1 bardak suyun içine 1 çay kaşığı karbonat koyup karıştırın ve için. Mide asidinizi dengeleyecek ve hızla sonuca kavuşacaksınız.

Mide yanmasına iyi gelen şeyler

Yemekten sonra papatya, meyan kökü veya kekik çayı

Özellikle akşam yemeklerinden sonra daha sık yaşanan  bir sorun olan mide yanmasına iyi gelen birkaç bitki var. Papatya, meyan kökü veya kekik çayı içebilir ve bu sorunlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Zencefilli bal ya da zencefil çayı

Zencefil pek çok derde deva olan bir özelliğe sahiptir. Kuru zencefili kaynamış suda demleyin üzerine 1 çay kaşığı bal ekleyerek için.

Sakız çiğneyin

Sakız çiğnemek sindirime hız veren, en kolay yöntemdir. Özellikle şekersiz sakız çiğneyerek hazımsızlıklardan ve mide yanmalarından kurtulabilirsiniz.

Her gün bir kaşık tarçınlı bal

Mide asidini azaltmak için balı ve azıcık tarçını karıştırıp, yemenizi tavsiye ederiz.

Muz ve kavun yiyin

Muz ve kavun mide yanmasına en iyi gelen iki meyvedir.

Midenize masaj yapın ya da yürüyüşe çıkın

Aslında en güzel olanı yavaş yemek yemek ve yemeklerden yarım saat sonra 45 dakikalık bir yürüyüşe çıkmaktır.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir