Üç Renkli Çikolatalı Mus

Çok az malzeme ile yapılan ve hem görünüşü mükemmel olan, hem de lezzeti ile herkesin bayıldığı sütlü tatlı 3 renkli çikolatalı mus tarifimizi siz de mutlaka denemelisiniz. Sunum olarak da çok şık göründüğü için misafir sofralarından eksik etmeyin ve mutlaka en kısa zamanda tarifi deneyin.

Üç renkli çikolatalı mus yaparken çiğ yumurta kullanmak istemeyen olursa sıvı krema da kullanılabilir. Her ikisi de tadını muhteşem yapıyor. Çikolata olarak bitter, sütlü ve beyaz çikolata kullanmak hem görüntü, hem de tat olarak muhteşem olacaktır.

Üç Renkli Çikolatalı Mus Tarifi Malzemeleri:

  • 2 paket yaklaşık 160 gram bitter çikolata
  • 1 adet yumurtanın sarısı
  • 60 gram yani bir çay bardağından yaklaşık 2,5 parmak eksik krema
  • 60 gram süt yani bir çay bardağından 2,5 parmak kadar eksik olacak
  • 1 su bardağı soğuk sıvı krema

3 renkli çilolatalı mus tarifi

Üç Renkli Çikolatalı Mus Tarifi

Öncelikle 60 gram krema ve aynı zamanda 60 gram süt ısıtılır ve kaynadığı zaman hemen altı kapatılır ve ocaktan alınır. İçine hemen 1 yumurtanın sarısı yavaşça ve karıştırarak eklenir. Bir anda yumurta sarısını içine atmayın. Ardından bitter çikolata içine koyulur ve erimesi için karıştırılır.

Soğuk olan krema mikser yardımı ile çırpılır ve iyice katılaşması beklenir. Hazırlanan çikolatalı karışım içine eklenir ve yeniden karıştırılır. Kupların içine eşit şekilde dağıtılır ve ardından aynı işlem beyaz ve sütlü çikolata ile hazırlanarak tekrar edilir. Kuplara dökülürken üç eşit parça alacak şekilde ayarlanmalıdır. Her dökülen katın iyice soğumasını bekleyip ondan sonra ikinci katı hazırlayıp dökmek gerekir ki böylece birbirine karışması engellensin. Her üç çikolatayı da farklı zamanlarda hazırlayıp soğutarak da kuplara ekleyerek hazırlamanız mümkün olabilir. Bu ölçünün yarısını da yapabilir veya tek bir çikolata da kullanabilirsiniz. Afiyet olsun.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir