Zayıflama Çayları

Zayıflama sürecinize hız katacak doğal bitki çayları uzmanlar tarafından son zamanlarda sık sık tavsiye ediliyor!

Zayıflamak isteyen kişilere önerilen birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden birisi de doğal bitki çaylarıdır. Bu bitki çayları diğer tıbbi ilaçlara göre daha risksiz olduğu ve daha az maliyetli olduğu için tercih edilir. Ayrıca bazı bitki çayları diğer birçok zayıflama yöntemine göre daha hızlı sonuç verebiliyor.

Zayıflatan Çaylar

Yeşil Çay

Yeşil Çay

İnsan vücudu için birçok faydası bulunan yeşil çayın tercih edilmesinin esas sebebi zayıflamadır. Yeşil çay özellikle metabolizmayı hızlandırarak sindirimi kolaylaştırır. Ayrıca bu çayın karaciğerdeki yağları enerjiye dönüştürmek gibi bir işlevi de vardır.

Gün içerisinde 4-5 bardağa kadar yeşil çay tüketebilirsiniz. Ancak bu miktarın üzerine çıkmamak gerekir. Zira sık tüketim durumunda uykusuzluk gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Oolong Çayı

Oolong Çayı

Çin’de ejderha adı verilen ve özellikle Asya’da çok yaygın olarak tüketilen oolong çayı, metabolizmayı hızlandırıcı bir özelliğe sahiptir. Çin’de yapılan bir araştırmaya göre oolong çayı 6 haftalık düzenli tüketim ile birlikte 3 kilo verdirebiliyor. Bunun yanı sıra oolong çayının gerginlik ve stres üzerinde de büyük etkisi vardır. Yorucu ve stresli işlerde çalışan kişiler gün içinde bu çayı tüketerek sakinleşebilir.

Nane Çayı
Nane çayının yoğun kokusu insanlarda iştah kapanmasına neden olur. Aynı zamanda metabolizma üzerinde de etkili olan bu çay ile birlikte ciddi şekilde kilo verebilirsiniz.
Nane çayı

Yine nane çayı üzerinde yapılan bilimsel araştırmaya göre bu çayı tüketerek ayda 2,5 kilo kadar verebilirsiniz.

Beyaz Çay
Beyaz çay
Beyaz çay, diğer tüm bitkisel çaylara göre içerisinde en fazla antioksidan barındıran çaydır. Bu çay ayrıca yağ hücrelerinin oluşumunu engelleme özelliğine sahiptir.

Beyaz çayın faydaları için tıklayınız: https://tutarkibu.com/beyaz-cayin-faydalari/
Günde 3-4 bardağa kadar tüketebileceğiniz bu çay ile birlikte 1 aylık zaman zarfı içerisinde ciddi kilo verebilirsiniz.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir