Bebekler için milkshake tarifi

Bebeğiniz 6. aydan itibaren anne sütü haricindeki bazı gıdaları da tüketebilir. Bebeğinize evde harika lezzeti ve besleyiciliğiyle milkshake hazırlayabilirsiniz.

6. aydan itibaren bebeklerinize rahatlıkla içirebileceğiniz harika bir milkshake tarifi ve hazırlanışı

Bebeğiniz 6. aydan itibaren anne sütü haricindeki bazı gıdaları da tüketebilir. Bebeğinize alışkanlıkları ve ağız tadına dikkat ederek bu ve buna benzer ek besinleri verebilirsiniz.

6. aydan sonra özellikle ara öğünlerde bebekler için rutin şeyler vermektense arada bir böyle lezzetli ve besleyici gıdalar vermek onları mutlu edecektir. Eğer bebeğiniz ek besinlere başlamışsa sizler de bebeğinizin sevdiği meyveler ile 6. aydan itibaren böyle meyveli milkshake hazırlayabilirsiniz.

Bebekler için milkshake yapımı

Ben muz ve armut kullanacağım. Siz de bebeğinizin damak tadı ve mevsimine göre çeşitli olgun meyveleri kullanabilirsiniz. Bir öğünde 1-1,5 çay bardağını geçmemeye dikkat edin.

Malzemeler

  • Yarım muz
  • Yarım temizlenmiş armut
  • 60 ml anne sütü ya da 2 ölçek devam sütü ve 60 ml ılık su

Bebeğimize milkshake hazırlıyoruz

Öncelikle temizlenmiş muz ve armutu küçük küçük dilimleyelim ve blendera atalım. Blender yardımı ile güzelce öğütelim. Üzerine anne sütü ya da devam sütünü de dökelim biraz daha karıştıralım. Biberonun deliklerine takılmayacak kadar ince çektikten sonra karışımımız hazırdır.

Armutlu muzlu milkshake bebeğinize güvenle içirebilirsiniz. Afiyet olsun 🙂

Bebekler için milkshake tarifi

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir