Buzdolabını Nasıl Daha Verimli Kullanırsınız?

Buzdolabı almaya karar verdiyseniz öncelikle enerji tüketimi konusuna dikkat etmeniz gerekiyor. Günümüzde genelde A+ sınıfı olmakla birlikte yeni ürünler A++ olarak üretiliyor. Yani bu hem daha sessiz hem de daha verimli çalışması demek.

Buzdolabı almaya karar verdiyseniz öncelikle enerji tüketimi konusuna dikkat etmeniz gerekiyor. Günümüzde genelde A+ sınıfı olmakla birlikte yeni üründer A++ olarak üretiliyor. Yani bu hem daha sessiz hem de daha verimli çalışması demek.

Peki sahibi olduğunuz ya da yeni alacağınız buzdolabınızı nasıl daha verimli ve uzun ömürlü kullanabilirsiniz?

Buzdolabı nasıl taşınır?

Buzdolabınızın teslim sırasında ya da taşınmalarda hasar görmemesi için dik taşınmasına dikkat edin. Taşıma sırasında 40 dereceyi geçerse kompresörden gaz sızıntısı meydana gelir ve sistem verimini kaybedebilir.

Taşıma sırasında kompresördeki gaz sıkışacağı ve hareket edeceği için sistemin kendine gelmese, gazların yerine oturması için çalıştırmadan önce en az 4 saat beklenmelidir. Eğer buzdolabınız taşıma esnasında çok fazla hareket ettirildiyse bu bekleme süresi 15 saate kadar çıkabilir.

Buzdolabı nasıl taşınır?
Buzdolabı nasıl taşınır?

Buzdolabını verimli kullanma…

Buzdolabınızı günlük kullanımda sıcak yiyeceklerin oluşturacağı zararlarla karşı karşıya bırakmayın. Çalışan bir buzdolabına sıcak yemek ya da sıvı koymak içerideki nemi artıracak ve buzdolabınızın dengesiz çalışmasına neden olacaktır.

buzdolabi-kullanma

Yeni aldığınız buzdolabınızı iki yıl boyunca buz çözme (dinlendirme) yapmasanız da olur. Anca iki yıl sonunda donarak tıkanan kanalların açılması için bir gün boyunca dolabınızı fişten çekilmiş halde dinlendirmeniz iyi olacaktır.

Buzdolabınızın arkasını ve altını temizlemek istediğinizde temizlik esnasında fişini çekmeyi unutmayın.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir