Anasayfa / Güncel / Çamaşır Makinenizin Ömrünü Uzatacak İpuçları

Çamaşır Makinenizin Ömrünü Uzatacak İpuçları


Günlük hayatta sık kullandığımız değerli eşyaları mümkün olduğunca uzun ömürlü kullanmak isteriz. Bunu sağlamanız için küçük ama etkili ipuçları hazırladık. 

  • Çamaşır makinelerinizin üzerine ağır eşyalar koymayın.
  • Yıkamak için attığınız eşyalarınızın üzerinde ve cebinde bozuk para, iğne, kıskaç vb. Metal ve plastik parçalar kalmamış olduğundan emin olun.
  • Sadece çamaşır makineleri için üretilmiş deterjanları kullanın. Elde yıkama için satılan ürünler zor durulandığından makineye uygun değildir.
  • Her yıkamadan sonra çamaşır makinenizin kapağındaki lastikleri kurulayın. Çekmecesindeki deterjan kalıntılarını kuru bir bezle temizleyin. Böylece küf ve kötü koku oluşumunu engellemiş olursunuz.

camasir-makinenizin-omrunu-uzatacak-ipuclari-2

  • Eğer kışlık eşyalar gibi kalın ve su emen eşyalar yıkadıysanız çalışması bittikten sonra makinenizden hemen çıkartın. Çektiği suyla ağırlaşan eşyalarınız makinenizin kazanına zarar verecektir.
  • Çamaşır makinenizden koku geliyorsa ayda bir olmak kaydıyla sirke ve limonlu su ile boş şekilde çalıştırın. Bu işlem makine içindeki hijyeni sağlayacak ve kokuları giderecektir.

Sizin için önerilenler;

2019 Saç Renkeri

Toplam:  Pinterest813 WhatsApp Twitter0 Messenger 2019 Yılı için saç renginizi seçtiniz mi? Sizi bu yaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçeriği faydalı bulduysanız paylaşabilirsiniz :)
Kapat