Anasayfa / Güncel / Çamaşır Makinenizin Ömrünü Uzatacak İpuçları

Çamaşır Makinenizin Ömrünü Uzatacak İpuçları

Sponsorlu Bağlantılar

Günlük hayatta sık kullandığımız değerli eşyaları mümkün olduğunca uzun ömürlü kullanmak isteriz. Bunu sağlamanız için küçük ama etkili ipuçları hazırladık. 

  • Çamaşır makinelerinizin üzerine ağır eşyalar koymayın.
Sponsorlu Bağlantılar
  • Yıkamak için attığınız eşyalarınızın üzerinde ve cebinde bozuk para, iğne, kıskaç vb. Metal ve plastik parçalar kalmamış olduğundan emin olun.
  • Sadece çamaşır makineleri için üretilmiş deterjanları kullanın. Elde yıkama için satılan ürünler zor durulandığından makineye uygun değildir.
  • Her yıkamadan sonra çamaşır makinenizin kapağındaki lastikleri kurulayın. Çekmecesindeki deterjan kalıntılarını kuru bir bezle temizleyin. Böylece küf ve kötü koku oluşumunu engellemiş olursunuz.
camasir-makinenizin-omrunu-uzatacak-ipuclari-2


  • Eğer kışlık eşyalar gibi kalın ve su emen eşyalar yıkadıysanız çalışması bittikten sonra makinenizden hemen çıkartın. Çektiği suyla ağırlaşan eşyalarınız makinenizin kazanına zarar verecektir.
  • Çamaşır makinenizden koku geliyorsa ayda bir olmak kaydıyla sirke ve limonlu su ile boş şekilde çalıştırın. Bu işlem makine içindeki hijyeni sağlayacak ve kokuları giderecektir.
Paylaşmak için:

Sizin için önerilenler;

Evden Para Kazandıran 9 İş

Ev ekonomisine yarar sağlamak isteyen ya da evden para kazanmak isteyen herkesin yardımına koşan bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir